• Jolita Sičiūnaitė

Žiemos kremas. Nuo šiol Tu žinosi, kaip išsirinkti teisingai!

Esant didesniems šalčiams, vaistinės lentynas užkrauna platus arsenalas priemonių, kurie saugo odą, atsatato odos barjerą, arba kaip jie sako:


Na galų gale, kiek galima dūminti akis produkto "sveikimu", kuris randamas vaistinės lentynose?!

(Išnagrinėkime, šį pavyzdį).

Kam odai reikalingi lipidai ?


Mūsų odą dengia hidrolipidinė mantija (plėvelė), kuri apsaugo odą nuo patologinių kenkėjų, alergenų, bet svarbiausia- JI NELEIDŽIA IŠGARUOTI VANDENIUI, todėl mūsų oda atrodo sveika, nepažeista ir jaunatviška. Jos sudėtis (hidrolipidinės mantijos), tai mixas iš: vandens, prakaito ir riebalo (lipido).


Vanduo - natūrali mūsų homeostazė, mes sudaryti iš 70% H20.

Prakaitas - tai sekretas iš riebalinės liaukos, kuri randasi dermoje.

(Derma - tai mūsų epidermio - odos išorinio sluoksnio, kurį mes matome, maitintoja, nes čia driekiasi:📌fibroblastai (gamina kolageną ir elastiną),📌kraujagyslių kapiliarai (nešioja kraują ir deguonį ir būtinas maistingas medžiagas), 📌nervų galūnėlės (jų dėka mes jaučiame, kaip jaučiamės, kaip jaučiasi mūsų oda) ir daugiau..


Lipidas - riebalas, kuris sudarytas iš:

ceramidų - (būtent taip turi būti rašoma taisyklingai ir tvarkingai, jau gramatika gydomųjų ir pan. pobūdžio priemonių pardavimo vietose - vaistinėse - tūrėtų būti nepriekaištinga. (Daugiau info: http://www.vlkk.lt/konsultacijos/1406-keramidas-ceramidas).

Ceramido koncentracija - 40%, randama ląstelės membranoje.

Laisvujų riebalų rūgščių - randamos ląstelės citoplazmoje 25 %, jos gali būti:

sočiosios - lauro, miristo, palmitino, stearino rūgštys. polinesočiosios - linolo, linoleno, arachidono rūgštys.

Ar Tu dabar galvoji, ar tau tikrai reikia visa tai žinoti?

Taip ! Nes tai yra kosmetikos pakuočių ingredientai, kurių Tu ieškosi, norėdama(s) rasti adekvačios kainos ir geros kokybės priemonę.