• Jolita Sičiūnaitė

Extra pagalba pažeistai odai

Nuolatinis, skirtingo intensyvumo pleiskanojimas, odos sausumas, perštėjimas, raudonis.... Išsirinkti priemonę tokiai odai brangiausios draugių ar net specialistų rekomenduotos priemonės - n e v e i k s m i n g o s, nes norimo greito komforto jausmo - nėra.

Kodėl taip nutinka?


Paslapties jokios nėra: jeigu nėra apsaugos, kuri apsaugotų odą nuo drėgmės praradimo ir bakterijų, virusų patekimo, drėgmė paliks Jūsų odą.


Už odos pralaidumą atsakingas raginis sluoksnis, būtent jis yra kertinis akmuo - gražios ir svarbiausia, sveikos odos išsaugojime.

Jeigu odos paviršinis (raginis) sluoksnis bus pažeistas (skylėtas, duobėtas, žaizduotas, nukasytas...), Jūs gražios odos nematysite net po pudros toniniu sluoksniu.

Pagrindiniai trys kosmetiniai "mechanizmai", atstatantys odos raginį sluoksnį:


  1. Humektantai - drėkikliai padeda nugabenti vandenį iš dermos į epidermį. Tai yra Hidrofilinė medžiaga, t.y. PRITRAUKIA VANDENĮ.

Pagrindiniai atstovai:

Hialurono rūgštis, glicerinas, alijošiaus extr., pieno rūgštis, jūros dumblių extr.


Trūkumai: humektantas greitai išgaruoja, todėl dažnai derinamas su okliuzinėmis kosmetinėmis priemonėmis.2. Okliuzija neleidžia pasišalinti vandeniui, nes sudaro vandeniui nepralaidžią plėvelę virš raginio sluoksnio, taip pat tai yra apsauga nuo išorinio poveikio odai. Tai yra hidrofobinė medžiaga t.y. SULAIKO VANDENĮ.