top of page
  • Autoriaus nuotraukaEstetinės medicinos specialistė Jolita Sičiūnaitė

Extra pagalba pažeistai odai

Nuolatinis, skirtingo intensyvumo pleiskanojimas, odos sausumas, perštėjimas, raudonis.... Išsirinkti priemonę tokiai odai brangiausios draugių ar net specialistų rekomenduotos priemonės - n e v e i k s m i n g o s, nes norimo greito komforto jausmo - nėra.

Kodėl taip nutinka?


Paslapties jokios nėra: jeigu nėra apsaugos, kuri apsaugotų odą nuo drėgmės praradimo ir bakterijų, virusų patekimo, drėgmė paliks Jūsų odą.


Už odos pralaidumą atsakingas raginis sluoksnis, būtent jis yra kertinis akmuo - gražios ir svarbiausia, sveikos odos išsaugojime.

Jeigu odos paviršinis (raginis) sluoksnis bus pažeistas (skylėtas, duobėtas, žaizduotas, nukasytas...), Jūs gražios odos nematysite net po pudros toniniu sluoksniu.

Pagrindiniai trys kosmetiniai "mechanizmai", atstatantys odos raginį sluoksnį:


  1. Humektantai - drėkikliai padeda nugabenti vandenį iš dermos į epidermį. Tai yra Hidrofilinė medžiaga, t.y. PRITRAUKIA VANDENĮ.

Pagrindiniai atstovai:

Hialurono rūgštis, glicerinas, alijošiaus extr., pieno rūgštis, jūros dumblių extr.


Trūkumai: humektantas greitai išgaruoja, todėl dažnai derinamas su okliuzinėmis kosmetinėmis priemonėmis.2. Okliuzija neleidžia pasišalinti vandeniui, nes sudaro vandeniui nepralaidžią plėvelę virš raginio sluoksnio, taip pat tai yra apsauga nuo išorinio poveikio odai. Tai yra hidrofobinė medžiaga t.y. SULAIKO VANDENĮ.


Pagrindiniai atstovai:


Silikonai, vaškai, aliejai (alyvuogių, sojos pupelių), dimetikonas, lanolinas, mineralinis aliejus, petrolatas. Šios medžiagos turėtų būti kaip paskutinis žingsnis odos priežiūroje.


3. Emolientai (jau esu apie šia tema kalbėjus, tik šį kartą detalizuosiu porą naudingų faktų pagal specifiškumą) - tai yra pažeistos odos užpildas.

Emolientai sumažina TEWL (transepiderminį vandens netekimą) užpildydami pažeistas vietas lipidais (riebalais), kitaip sakant "užsandarina" odos netobulumus, per kuriuos išgaruoja drėgmė iš odos.


Pagrindiniai atstovai:

sviestmedžių aliejus, isopropyl palmitatas, sviestai, lipidai, riebiosios rūgštys (omega3).
Ar esate pastebėję, kaip blizga, it nuvaškuotas, augalo lapas, kuriam nestinga drėgmės? O kaip atrodo "negyvas" lapas?

KERAMIDAI

Tai lipidai, kurie sudaro 50 % odos apsauginio barjero. Ceramidai sukabina tarpusavio ląsteles kartu, kad šios būtų nepralaidžios drėgmei bei išoriniams agresoriams. Dėl ceramidų stokos atsiranda deginimo, perštėjimo, reaktyvios odos būklė, būtent ta, kuri vadinama probleminė oda, dehidratuota oda, pleiskanojanti ir t.t...

Ceramidų turinti kosmetika tinka visiems odos tipams, kuriems reikia apsaugos ir atstatymo.

Dažnai ceramidų turinčios kosmetinės priemonės miksuojamos su okliuzinėmis.