top of page
  • Writer's pictureEstetinės medicinos specialistė Jolita Sičiūnaitė

Greita pagalba odos būklei gerinti - veido kaukė

Pirmiausiai noriu atskirti, kad įsimintum, jog odos būklė ir odos tipas, tai kaip dvi sesutės, kurios į kalnelį nesueina. Odos tipai: sausa oda, riebi oda, mišri oda, jautri oda, normali oda. Visa kita, kas tave kankina - yra vadinama - odos būklė, kuri dėl mūsų unikalaus genetinio paveldo turi tendenciją keistis ir gana greitai. Kaip sukontroliuoti?

Atsakymas paprastas: veido odos priežiūros disciplina.

1. Odos nuvalymas prausikliu.

2. Šveitimas (1-2 kartus per savaitę).

3. Tonizacija.

(4) Aktyvieji koncentratai, ampulės, "boosteriai".

5. Kaukė (1-2 kartus per savaitę).

6. Veido kremas.


Vykdant disciplinos žingsnį Nr. 5 tau reikės atsirinkti, kokia tau tiks labiausiai, tad išvardinsiu, kokių yra apskritai: (Pradėsiu nuo savo mėgstamiausios):

1. Alginatinė kaukė.

+ Šių kaukių svarbiausia savybė yra jų gebėjimas sustiprinti veikliųjų medžiagų poveikį ir padidinti serumų, kurie yra tepami po alginatine kauke, prasiskverbimą į gilesnius odos sluoksnius. Taip garantuojamas rezultatas: modeliuoja, stangrina odą, ją patempia, mažina patinimus, lygina smulkias raukšles, gerina veido spalvą. Jeigu oda riebi - normalizuoja riebalinių liaukų veiklą, slopina uždegimus. + Rezultatas akivaizdus ir malonus.

- namuose pasidaryti - meistriškumo ir talento įšūkis - todėl aš visuomet visuomet tave palepinu procedūros metu, kuomet tavo svarbiausias uždavinys - atsipalaiduoti po sunkios ir įtemptos dienos ir skirti laiką tik sau,o profesionalas tavimi pasirūpins.

2. Molio kaukė.

Molis būna įvairių spalvų - baltas, mėlynas, žalias, raudonas. Jo spalvą lemia įvairios priemaišos, o šiaip visų spalvotų molių pagrindas yra tas pats: aliuminis, deguonis ir vanduo.


+ Tinkamiausia riebiai ir problematiškai odai, nes: pasižymi antiseptinėmis savybėmis, džiovina spuogus, sugeria riebalus, valo odą, padeda pasišalinti apmirusioms ląstelėms, sutraukia poras.

- Ši kaukė nelabai rekomenduojamos nėščioms moterims su išsiplėtusiais kapiliarais, nes dažniausiai moterys neteisingai jį naudoja, užsitepę ant veido leidžia jam sudžiūti, o stingdamas jis traukia kapiliarus, o tada su laiku planuojamas vizitas pas lazerio specialistus. - Šią kaukė neleidžiama naudoti esant sausai ir normaliai odai.


3. Kreminė kaukė.

Idealiai tinkama esant reaktyviai odos būsenai, kuomet norisi pamaitinti ir / ar padrėkinti.

+ (Jei gamintojo leista (ant pakuotės nurodyta)) galima naudoti visame odos plote, įskaitant paakių sritį. + tinka ir probleminei odai (jeigu ant pakuotės nurodyta), kadangi pasižymi antiseptinėmis ir uždegimus slopinančiomis savybėmis, turi odos poras sutraukiančių komponentų ir kitų naudingų ir aktyvių ingredientų.


4. 1. Gelinės kaukės - nuplaunamos

Gelio kaukės būna dviejų rūšių. Vienos nuplaunamos kitos yra plėšiamos. Gelio kaukių pagrindas – polimerai, odos paviršiuje sudarantys skaidrią plėvelę. Jų sudėtyje taip pat yra drėkinamųjų, gaivinamųjų, raminamųjų medžiagų. + idealusias pasirinkimas itin sausai odai.

4.2 Gelinės kaukės - nuplėšiamos

Tokios kaukės išdžiūsta ant odos virsdama plėvele, nepamiršk tepti storesniu sluoksniu. Kai kaukė išdžiūsta, ji sutraukia poras, šiek tiek patempia odą. Nuimant pasišalina epidermio  atplaišos.

+ riebiai, porėtai, inkštirų turinčiai odai.

- Esant uždegiminiame elementas šią kaukę draudžiama naudoti, nes pažeidus židinį, uždegimas gali išplisti per  visą veidą.

- esant "pūkuotam" veidui: atliekama meškos paslauga - atkeltas plaukelis, bet nepašalintas, suteikia veido depiliacijos efektą, kuri netinkamai užbaigta, vainikuoja uždegiminius procesus odoje.


5. Lakštinė arba medžiaginė kaukė


Pagamintos bioceliuliozės pagrindu. Jos priglunda prie veido it antroji oda, todėl aktyviosios medžiagos, kurių jose gausu, puikiai įsigeria.

+ sausai, šerpetojančiai odai.

+ lengva ir paprasta naudoti.

Pagrindinės taisyklės:


  • Kaukė ant veido ir kaklo turi būti tepama masažinių linijų kryptimi.

  • Prieš tepant kaukę, būtina kruopščiai nuvalyti odą ir / ar atlikti veido šveitimą.

  • Užtepus kaukę būtina pagulėti horizontalioje padėtyje - gulint veido ovalas ryškesnis, išsilygina raukšlės. Gulima padėtis yra ideali atliekant tokias procedūras.

  • Paisyti gamintojo nurodymų ant pakuotės.

Comments


bottom of page