top of page
  • Autoriaus nuotraukaEstetinės medicinos specialistė Jolita Sičiūnaitė

Nuo šiol Tu žinosi, kaip analizuoti kremo sudėtis teisingai! (atvejo analizė)

Esant didesniems šalčiams, vaistinės lentynas užkrauna platus arsenalas priemonių, kurie saugo odą, atsatato odos barjerą, arba kaip jie sako:


Na galų gale, kiek galima dūminti akis produkto "sveikumu", kuris randamas vaistinės lentynose ?!


(p.s. atminikite, jeigu Jūs vaistinėje neperekate receptinės priemonės, o pasirenkate tiesiog iš vitrinos, tai yra ta pati pardavimė vieta, kaip "Drogas", "Maxima" ir t.t.)

(Išnagrinėkime, šį pavyzdį).


Kam odai reikalingi lipidai ?


Mūsų odą dengia hidrolipidinė mantija (plėvelė), kuri apsaugo odą nuo patologinių kenkėjų, alergenų, bet svarbiausia- JI NELEIDŽIA IŠGARUOTI VANDENIUI, todėl mūsų oda atrodo sveika, nepažeista ir jaunatviška. Jos sudėtis (hidrolipidinės mantijos), tai mixas iš: vandens, prakaito ir riebalo (lipido).


Vanduo - natūrali mūsų homeostazė, mes sudaryti iš 70% H20.Prakaitas - tai sekretas iš riebalinės liaukos, kuri randasi dermoje.

(Derma - tai mūsų epidermio - odos išorinio sluoksnio, kurį mes matome, maitintoja, nes čia driekiasi:📌fibroblastai (gamina kolageną ir elastiną),📌kraujagyslių kapiliarai (nešioja kraują ir deguonį ir būtinas maistingas medžiagas), 📌nervų galūnėlės (jų dėka mes jaučiame, kaip jaučiamės, kaip jaučiasi mūsų oda) ir daugiau..
Lipidas - riebalas, kuris sudarytas iš:

ceramidų - (būtent taip turi būti rašoma taisyklingai ir tvarkingai, jau gramatika gydomųjų ir pan. pobūdžio priemonių pardavimo vietose - vaistinėse - tūrėtų būti nepriekaištinga. (Daugiau info: http://www.vlkk.lt/konsultacijos/1406-keramidas-ceramidas).

Ceramido koncentracija - 40%, randama ląstelės membranoje.


Laisvujų riebalų rūgščių - randamos ląstelės citoplazmoje 25 %, jos gali būti:

sočiosios - lauro, miristo, palmitino, stearino rūgštys. polinesočiosios - linolo, linoleno, arachidono rūgštys.

Ar Tu dabar galvoji, ar tau tikrai reikia visa tai žinoti?

Taip ! Nes tai yra kosmetikos pakuočių ingredientai, kurių Tu ieškosi, norėdama(s) rasti adekvačios kainos ir geros kokybės priemonę.

Fosfolipidų - plazminės membranos sudedamoji dalis, kuri sudaryta iš dviejų kojelių (riebiųjų rūgščių) ir vienos galvutės - glicerolio.

Dėl šios savybės vyksta Tau jau girdėti veiksmai: tirpus riebaluose, tirpus vandenyje.

Cholesterolis 30 - 35 % - ląstelės struktūrinis galutinis elementas virtęs iš iš skvaleno, kuomet jis konvertavosi į lanosterolį. Cholesterolis randamas visuose žmogaus audiniuose ir organuose.


Pagal duoto pavyzdžio veikimo pricipą - tai ne kremas, tai panacėja!

Tiesiog imk, pirk ir tepk. Problema išspręsta.

Tačiau!!! Svarbiausias dalykas:


EMOLIENTAS – yra hipoalerginis losjonas, nes neturi dažiklių, kvapiklių, gydomųjų medžiagų.

Štai įkeliu "panacėjos" sudėtį, kurią išnagrinėsime:Naftos ir chemijos kosmetika:

Vazelinas - Petrolatum; Techninis aliejus - Mineral Oil; Solidolio aliejus - Solyd Oil; Parafino aliejus - Parafin Oil, Parafinium Liquidim.Kuo naftos kosmetika, naudinga?

Nafta, plona plėve, padengusi vandens paviršių, priveda prie ekologinės katastrofos, iššaukia masinę žuvų ir kitų jūros gyvybių žūtį. Tai kodėl mūsų oda, užtepta daug storesniu naftos chemijos ingredientų sluoksniu, turi jaustis gerai? Naftos kosmetika padengta oda praktiškai nekvėpuoja.