top of page
  • Writer's pictureEstetinės medicinos specialistė Jolita Sičiūnaitė

Oda žino, ką valgai - ALKOHOLIS

(2 dalis)


Labai dažnai užgirstu: „tai ko/ ką man nevalgyti, kad mane spuogai nustotų puldinėti?“

Atsisakoma miltinių produktų, saldumynų, sūrių, ir pan. ir likvidavus draugei netinkančius produktus pritaikytus sau – rezultatas nedžiugina – spuogai niekur nedingo, nes....

Pamirštamas pagrindinis dalykas – žarnyno veikla. Prieš tai, kai suvartotas maistas, tam tikroje formoje, pasieks odą, jam reikia perkeliauti per visą žarnyną.

Kol mes kramtome maistą, virškinimo fermentai burnoje jau siunčia informaciją skrandžiui, kuriame maistas bus apdorotas rūgštimis, o plonajame žarnyne maistas skaidomas į atskirus komponentus ir tik po to su krauju ir limfa patenka į organizmą.


Galutinius produktus galima padalinti į dvi dalis:

  • Maistingieji mikroelementai – angliavandeniai, baltymai ir riebalai;

  • Naudingi ir mažiau koloringi maistingieji mikroelementai – mineralai, vitaminai, aminorūgštys, nesočiosio riebiosios rūgštys ir t.t.

Jeigu visam maistui reikia pereiti visą žygį per žarnyną, tai alkoholis (20 %) patenka į kraują iškarto iš skrandžio, likę 80 % į kraują patenka iš plonojo žarnyno ir tik po to jau skaidomas kepenyse.

Kepenys tai antroji širdis, ji būtina glikogenui, kuris kaupia gliukozę, būtiną ląstelėms ir mikroelementams: varis, geležis, cinkas, manganas. O, pastarieji yra gražios ir sveikos odos mikroelementai, taip pat žvilgančių plaukų paslaptis.


Vos tik alkoholis patenka į kraują, jis IŠKARTO keičia odos kraujotaką:

Išsiskiria hormonai, suveikia histamino 1 receptoriai (uždegimo mediatoriai), kurie skatina kraujagyslių vazodilataciją (išsiplėtimą) ir tuomet veidas raudonuoja ir skruostukai tampa priestalės veiklos išdavikai.
LIMFOTAKA

Jau žinome, jog dėl alkoholio kraujagyslės plečiasi, todėl padidėja skysčių kaupimasis audiniuose.

Kodėl tinstame, kai vartojame alkoholį?

Limfinės sistemos vaidmuo (plačiau apie tai skaitykite čia) – palaikyti organizmo imuninę sistemą ir pašalinti skysčių perteklių. Kuomet organzimas funkcionuoja be priekaištų, vidiniuose organuose viskas taip ir vyksta, bet...

Pirmas signalas, jog nėra viskas sklandu – PATINIMAS:

Limfedema: Limfa yra plonas skaidrus skystis, kuris cirkuliuoja visame kūne, kad iš audinių pašalintų virusus bakterijas ir kitas nereikalingas bei žalingas medžiagas. Edema - skysčio perteklius.


Reziumuojant: limfedema atsiranda, kai bet kurioje kūno vietoje surenka per daug limfos.

Vartojant alkoholį atsiradęs patinimas signalizuoja apie limfinės sistemos sutrikimus, kuriuos reiktų spręsti nedelsiant. Nes, sutrikus limfinės sistemos veiklai, organizme esantys toksinai, bakterijos ir kt. šalinami per kitus organus, pvz. odą. (Mirkt!)


PAGALBA SAU:

(Savi) masažas: atlikite mechaninį (rankomis) limfodrenažą, tada palengvės skysčių pratekėjimas ir sumažės audinių patinimas, bei pagerės ir pagreitės toksinų pašalinimas iš organizmo.

Kompresas: pasirūpina sklandesniu limfotakos darbu.

ODOS PAŽAIDA

Konkrečiai apie odos pažaidą: alkoholis kenkia ir nervams, kurie reguliuoja odos kraujagysles, dėl šios priežasties odos kraujotaka „išsikraipo“, neteisingai ir neadekvačiai reaguoja į šilumą, šaltį, vėją, stresą bei traumas.

Ryškus „iškraipytos kraujotakos“ pvz.: šalančios galūnės, nepaisant sezoniškumo, o veide tokia iškraipyta kraujotaka spartina galimybę susidaryti veido rozacėjai (rožinei).

ALKOHOLIS IR SPUOGAI

Alkoholio vartojimas nesukelia spuogų.

Ir girdžiu palaimingą atsidusimą! 😁

Dar viena gera žinia: taip pat tiesiogiai nepablogina esamos būklės.

Alkoholio ir odos tiesioginis ryšys – paneigtas.

Bet, atminkim, jog oda – tai organas su daug gyvybiškai būtinų funkcijų, ir šis organas neturi savo autonomijos, oda – organas, sujungtas su kitais organais ir reakcijomis vykstančiomis organizme.

Iš pirmos dalies (rasti galite čia) Jūs jau žinote, jog hormonų kiekis turi įtakos spuogų vystymuisi. Alkoholis atlieka didelį poveikį jūsų hormonams.

Vyrams ši dalis „linksmiausia“:

alkoholis mažina „vyriškumą“, t.y. mažina testosterono lygį ir tai mažina kūno ir galvos odos plaukuotumą, auga krūtinė.


Moterims – padidina testosterono kiekį, dėl šitos priežasties:

  • atsiranda spuogai,

  • slenka plaukai,

  • nereguliarus menstruacijų ciklas,

  • atsiranda moterims nebūdingas kūno plaukuotumas tose vietose, kur neturėtų (ūseliai, smakras... ),

Taip pat įvyksta perversmas ir moteriškuose hormonuose: estrogeno statybinio hormono taip estradiolio lygio padidėjimas:

  • stimuliuoja riebalinių liaukų veiklą, o padidėjusi riebalinių liaukų veikla gali paskatinti porų kimšimasį ir spuogų, bėrimų atsiradimą.

  • kaupia skysčius,

  • atsiranda veido raudonis.VANDUO


Man, asmeniškai skaniausias, kai tik yra galimybė – tai šaltinio vanduo būtinai atkeliauja namo ir į mano gertuvę.


Kodėl būtina, mano nuomone, „skiesti“ geriamą alkoholį vandeniu 1: 2/3 santykiu?


Alkoholis yra diuretikas – skysčius varantis, o tai reiškia, kad jis apsunkina inkstų veiklą, padidindamas organizme šlapimo gamybą. Su šlapimu pasišalina druskų ir vandens perteklius bei kiti mikroelementai, jeigu neatstatysite vandens balanso, šis procesas dehidratuos jūsų organizmą ir odą.

O kai oda sausa, jūsų riebalinės liaukos pradeda gaminti daugiau sebumo (riebalo), kad apsaugotų odą nuo visiško perdžiuvimo, o per didelis sebumo kiekis porose, skatina jų užsikimšimą ir prasideda pasaka be galo: užsikemša poros, įsipatogina aknės bakterija ir... na Jūs jau žinote kuo tai baigiasi.


Dar vienas pastebėjimas: jeigu vakare Jūs išgėrėte alkoholio, galėjote pastebėti, jog naktį atsiranda noras šlapintis, o ryte atrodote labiau ištinę, matosi daugiau raukšlių, pamėlę paakiai, girdite širdies dūžius ir viskas tik dėl to, jog alkoholis – diuretikas išplovė magnį ir kalį iš organizmo.

ALKOHOLIO RŪŠYS

Raudonas vynas savyje turi tiraminą, kuris skatina alergines reakcijas organizme ir kelia kraujo spaudimą, sukelia galvos skausmą ir iššaukia odos raudonį, didesnį ir stipresnį, bei baltasis vynas.


Baltas vynas: mažesnė tikimybė pagirių, kaip kad raudonas, bet labai išdžiovina organizmą ir sukelia bendrą organizmo uždegimą.


Degtinė: skatina uždegimus ir organizmo dehidrataciją.


Kokteiliai: kelia cukraus kiekį organizme ir uždegiminius procesus.


Alus: skatina užgeminius procesus ir atsiranda organizmo dehidratacija; geroji pusė: alus turi B6 vitaminą (piridoksiną), kuris padeda sumažinti homocisteino kiekį.

VAISTAI

Cinkas, vitaminas (hormonas) D, folio rūgštis, B grupės vitaminai negali įsiskverbti į organizmą dėl to paties kaltininko – alkoholio, todėl priešlaikinis ląstelių senėjimas, infekcijų imlumas, uždegimas, bėrimas (spuogai) ir lėtas žaizdų gijimas – garantuotas.

Šaltiniai:

· Blood Flow Distribution in the Human Leg Following Epidural Sympathetic Blockade: https://jamanetwork.com/journals/jamasurgery/article-abstract/575140

· Intake of Alcohol May Modify the Risk for Non-Melanoma Skin Cancer: Results of a Large Danish Prospective Cohort Study: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0022202X15355378

· Red Wine and Diabetes Health: Getting Skin in the Game: https://diabetes.diabetesjournals.org/content/63/1/31.full

· Should GPs prescribe vitamin B compound strong tablets to alcoholics?: https://bjgp.org/content/bjgp/67/656/134.full.pdf

· Impact of Alcohol Abuse on the Adaptive Immune System: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4590616/

1 Comment


Marilyn Hanson
Marilyn Hanson
Aug 31, 2021

Thanks forr writing

Like
bottom of page