top of page
  • Autoriaus nuotraukaEstetinės medicinos specialistė Jolita Sičiūnaitė

Oda žino, ką valgai - ALKOHOLIS

(2 dalis)


Labai dažnai užgirstu: „tai ko/ ką man nevalgyti, kad mane spuogai nustotų puldinėti?“

Atsisakoma miltinių produktų, saldumynų, sūrių, ir pan. ir likvidavus draugei netinkančius produktus pritaikytus sau – rezultatas nedžiugina – spuogai niekur nedingo, nes....

Pamirštamas pagrindinis dalykas – žarnyno veikla. Prieš tai, kai suvartotas maistas, tam tikroje formoje, pasieks odą, jam reikia perkeliauti per visą žarnyną.

Kol mes kramtome maistą, virškinimo fermentai burnoje jau siunčia informaciją skrandžiui, kuriame maistas bus apdorotas rūgštimis, o plonajame žarnyne maistas skaidomas į atskirus komponentus ir tik po to su krauju ir limfa patenka į organizmą.


Galutinius produktus galima padalinti į dvi dalis:

  • Maistingieji mikroelementai – angliavandeniai, baltymai ir riebalai;

  • Naudingi ir mažiau koloringi maistingieji mikroelementai – mineralai, vitaminai, aminorūgštys, nesočiosio riebiosios rūgštys ir t.t.

Jeigu visam maistui reikia pereiti visą žygį per žarnyną, tai alkoholis (20 %) patenka į kraują iškarto iš skrandžio, likę 80 % į kraują patenka iš plonojo žarnyno ir tik po to jau skaidomas kepenyse.

Kepenys tai antroji širdis, ji būtina glikogenui, kuris kaupia gliukozę, būtiną ląstelėms ir mikroelementams: varis, geležis, cinkas, manganas. O, pastarieji yra gražios ir sveikos odos mikroelementai, taip pat žvilgančių plaukų paslaptis.


Vos tik alkoholis patenka į kraują, jis IŠKARTO keičia odos kraujotaką:

Išsiskiria hormonai, suveikia histamino 1 receptoriai (uždegimo mediatoriai), kurie skatina kraujagyslių vazodilataciją (išsiplėtimą) ir tuomet veidas raudonuoja ir skruostukai tampa priestalės veiklos išdavikai.(Šaltinis)


LIMFOTAKA

Jau žinome, jog dėl alkoholio kraujagyslės plečiasi, todėl padidėja skysčių kaupimasis audiniuose.

Kodėl tinstame, kai vartojame alkoholį?

Limfinės sistemos vaidmuo (plačiau apie tai skaitykite čia) – palaikyti organizmo imuninę sistemą ir pašalinti skysčių perteklių. Kuomet organzimas funkcionuoja be priekaištų, vidiniuose organuose viskas taip ir vyksta, bet...

Pirmas signalas, jog nėra viskas sklandu – PATINIMAS:

Limfedema: Limfa yra plonas skaidrus skystis, kuris cirkuliuoja visame kūne, kad iš audinių pašalintų virusus bakterijas ir kitas nereikalingas bei žalingas medžiagas. Edema - skysčio perteklius.


Reziumuojant: limfedema atsiranda, kai bet kurioje kūno vietoje surenka per daug limfos.

Vartojant alkoholį atsiradęs patinimas signalizuoja apie limfinės sistemos sutrikimus, kuriuos reiktų spręsti nedelsiant. Nes, sutrikus limfinės sistemos veiklai, organizme esantys toksinai, bakterijos ir kt. šalinami per kitus organus, pvz. odą. (Mirkt!)


PAGALBA SAU:

(Savi) masažas: atlikite mechaninį (rankomis) limfodrenažą, tada palengvės skysčių pratekėjimas ir sumažės audinių patinimas, bei pagerės ir pagreitės toksinų pašalinimas iš organizmo.

Kompresas: pasirūpina sklandesniu limfotakos darbu.

ODOS PAŽAIDA

Konkrečiai apie odos pažaidą: alkoholis kenkia ir nervams, kurie reguliuoja odos kraujagysles, dėl šios priežasties odos kraujotaka „išsikraipo“, neteisingai ir neadekvačiai reaguoja į šilumą, šaltį, vėją, stresą bei traumas.

Ryškus „iškraipytos kraujotakos“ pvz.: šalančios galūnės, nepaisant sezoniškumo, o veide tokia iškraipyta kraujotaka spartina galimybę susidaryti veido rozacėjai (rožinei).

ALKOHOLIS IR SPUOGAI

Alkoholio vartojimas nesukelia spuogų.

Ir girdžiu palaimingą atsidusimą! 😁

Dar viena gera žinia: taip pat tiesiogiai n