• Jolita Sičiūnaitė

Odoje atsispindi organizmo rūgštingumas

"Ko toks rūgštus tavo veidas?" Esatę girdėję tokį posakį į savo adresą? Leiskite atspėsiu, tuo metu išgyvenote ne pačius geriausius savo laikus - stresavote.

Kad stresas kenkia žinome visi, bet taip pat žinome, kad jis ir padeda.

Apie tai išsamiai ir aiškiai pasakoja Laura Rimkutė (https://www.rimkute.lt/).

Stresas - juk tai pagrindinė varomoji jėga iš tos vietos, kurioje dabar esate.


Esame visa horomonų pynė. Kortizolis - tai JIS kelia stresą (budrumą) mūsų organizme. Tai kad mes jautrūs, nervingi, emocionalūs, tai viena, kita dalis, iš mano medicininės pusės - kaip į tai reaguoja organizmas ir oda.


Neminėsiu jau ir taip seniai visiems žinomų tiesų, jog auga svoris - atsiranda "gelbėjimosi ratas" aplink juosmenį, krenta plaukai, lūžinėja nagai, padidėja nuovargis, nusilpsta imunitetas, greitėja organizmo senėjimas, silpsta lytinis potraukis ir pan. Tas žinoma ir akivaizdu. Siūlau Jums pažiūrėti į visą tai per kitą prizmę.

Kortizolio pagrindinė užduotis padidinti cukraus lygį organizme (cukraus kiekiui padidėjus - streso hormonas sumažėja), tuomet atsiranda atsparumas insulinui, o šis trukdo išlaikyti optimalų kūno svorį.


Ką reiškia atsparumas?

Organizmo ląstelės negauna gliukozės, kuri yra degalai - kuras, insulinas blokuojamas ir tuomet smegenys priima sprendimą - vartoti maisto dar dar ir dar...
Kuomet stresuoja organizmas, hipofizė siunčia žinutę antinksčių ir sėklidžių liaukoms (3 - 4 val. nakties, didžiausia kortizolio koncentracija 6 - 7 val. ryte, tuo metu mes prabundame), jog šios gamintų vyrišką hormoną - androgeną.

Dėl šio padidėjusio (kiekio) ponaičio androgeno sutrinka menstruacijų ciklas, taip pat jis skatina cistų atsiradimą - policistinių kiaušidžių sindromas (PKS). Vizualiai tai atrodo šitaip: