top of page
  • Autoriaus nuotraukaEstetinės medicinos specialistė Jolita Sičiūnaitė

Peptidai

Neurotransmitorius - tai siųstuvas, tai cheminė medžiaga, kuri siunčia informaciją.

Tokiu principu, mūsų nervinės ląstelės komunikuoja viena su kita ir siunčia "atsaką" į raumenis. Kitaip sakant, mūsų nervinės ląstelės siunčia elektro žinutes, o smegenys šias žinutes siunčia kūnui, kurios mūsų kūnu turi būti atliktos: bėk, rėk stauk, na, arba šypsokis.

Šių dienų medicinos pažanga: natūraliai vyksiančius procesus panaudoti grožio kosmetikos srityje: išgaunamos įvairios aminorūgštinės jungtys, kurios aktyvuoja baltymų sintezę, fermentines reakcijas, neuromediatorių išsiskyrimą.PEPTIDŲ MISIJA


Pradžiai truputis biologinio aiškumo:

Peptidas - organinis junginys, susidaręs iš α‑aminorūgščių ir jungiasi tarpusavyje peptidiniais ryšiais (grandine ⛓) [..] Dėl skvarbos pro biologinę membraną - naudojamas šios dienos kosmetologijoje, nes peptidai stimuliuoja elastino ir kolageno sintezę, gerina kraujotaką ir mikrocirkuliaciją bei atlieka detoksikacijos funkciją.


Susijungugę tarpusavyje jie sudaro aminorūgštis, jų organizme mes turime dvi rūšis:


  • nepakeičiamosios (žmogaus organizmas pats jų nepasigamina ir turi gauti su maistu): leucinas, izoleucinas, valinas, metioninas, treoninas, lizinas, fenilalaninas ir triptofanas.

  • pakeičiamosios (sintetinamos organizme iš nepakeičiamųjų aminorūgščių) alaninas, asparto rūgštis, asparaginas, glutamo rūgštis ir serinas.


O šios aminorūgštys sudaro organizmo statybinę medžiagą - baltymą.

Taigi baltymas, galima sakyti, yra baigtinis rezultatas. Sprendžiant ar/ ir koreguojant anti - aging padarinius, Jums puikiai žinomi baltymai:

KOLAGENAS ir ELASTINAS.


Kolagenas [gr. colla – klijai, genno – gaminti.] – tai baltymas, kuris „klijuoja“ mūsų organizmo audinius formuojančias ląsteles, sudaro apie 30 proc. žmogaus kūno ir 70 proc. odos baltymų ir sudaro lankstų odos karkasą.


Elastinas - tai jungiamojo audinio fibrilinis baltymas, kuris įeina į elastinių savybių turinčių audinių sudėtį. daugiausiai sudarytas iš mažų nepolinių aminorūgščių – glicino, alanino ir valino. Jame yra daug prolino ir lizino, nedaug hidroksiprolino, tačiau nėra hidroksilizino.

Šiuos du jaunystės ir stangrumo komponentus gamina fibroblastai [lot. fibra – skaidula, pluoštas + gr. blastos– užuomazga, gemalas] jungiamojo audinio ląstelės tarpląstelinėje medžiagoje - matricoje.


Taigi, sumsumarum, peptidai turi nerealiai realių galimybių ir galių stimuliuoti fibroblastus, o tai apsaugo kolageną nuo irimo, matricą - nuo išplonėjimo; Stimuliuojama naujo kolageno gamyba - skatinamas intensyvus odos atsinaujinimas.


PEPTIDAI


Peptidai atlieka svarbų vaidmenį žmogaus organizme, priklausomai nuo tipo/ pobūdžio. Jie gali sumažinti uždegimą, sustiprinti antioksidacinius gynybos mechanizmus, reguliuoti kūno funkcijas ir netgi pasižymi analgetinėmis (skausmą mažinančiomis) savybėmis. Kosmetikoje naudojami trijų tipų peptidai, įskaitant:


  1. Signaliniai peptidai - skatinantys fibroblastus padidinti kolageno gamybą, tuo pačiu sumažinant esamo kolageno irimą;

  2. Neuromediatorių peptidai - kurie riboja raumenų susitraukimą ir imituoja botulino toksino poveikį;

  3. Nešikliai peptidai - stabilizuojantys ir pernešantys mikroelementus, reikalingus žaizdų gijimui ir fermentiniams procesams organizme.

Žemiau išvardinti peptidai sukurti tam, kad imituotų botulino neurotoksino [botoxo] efektą - slopinamas raumens susitraukimas, jis tampa ''izoliuotas" nuo judesių, todėl raukšlės nesusidaro.


MATRIXYL (Palmitoyl pentapeptide 3) - kolageno sintezei skatinti: aktyvina I ir III kolageno produkciją ir gliukoproteiną fibronektiną, kuris atsakingas už kraujo krešėjimą.

MATRIXYL 3000 (Palmitoyl Tripeptide 1 and Palmitoyl Tetrapeptide 7) - tai yra vienas iš pagrindinių anti-aging sprendimų, padeda atkurti jaunatvišką odos išvaizdą, sumažinant raukšlių išraiškingumą.


  • Oligopeptidą sudaro tik kelios amino rūgštys (nuo dviejų iki dvidešimties):

PALMITOYL OLIGOPEPTIDE - dermos fibroblastų stimuliantas.