Estetinės medicinos specialistė Jolita Sičiūnaitė
Peptidai
Neurotransmitorius - tai siųstuvas, tai cheminė medžiaga, kuri siunčia informaciją.
Tokiu principu, mūsų nervinės ląstelės komunikuoja viena su kita ir siunčia "atsaką" į raumenis. Kitaip sakant, mūsų nervinės ląstelės siunčia elektro žinutes, o smegenys šias žinutes siunčia kūnui, kurios mūsų kūnu turi būti atliktos: bėk, rėk stauk, na, arba šypsokis.
Šių dienų medicinos pažanga: natūraliai vyksiančius procesus panaudoti grožio kosmetikos srityje: išgaunamos įvairios aminorūgštinės jungtys, kurios aktyvuoja baltymų sintezę, fermentines reakcijas, neuromediatorių išsiskyrimą.
PEPTIDŲ MISIJA

Pradžiai truputis biologinio aiškumo:
Peptidas - organinis junginys, susidaręs iš α‑aminorūgščių ir jungiasi tarpusavyje peptidiniais ryšiais (grandine ⛓) [..] Dėl skvarbos pro biologinę membraną - naudojamas šios dienos kosmetologijoje, nes peptidai stimuliuoja elastino ir kolageno sintezę, gerina kraujotaką ir mikrocirkuliaciją bei atlieka detoksikacijos funkciją.
Susijungugę tarpusavyje jie sudaro aminorūgštis, jų organizme mes turime dvi rūšis:
nepakeičiamosios (žmogaus organizmas pats jų nepasigamina ir turi gauti su maistu): leucinas, izoleucinas, valinas, metioninas, treoninas, lizinas, fenilalaninas ir triptofanas.
pakeičiamosios (sintetinamos organizme iš nepakeičiamųjų aminorūgščių) alaninas, asparto rūgštis, asparaginas, glutamo rūgštis ir serinas.

O šios aminorūgštys sudaro organizmo statybinę medžiagą - baltymą.
Taigi baltymas, galima sakyti, yra baigtinis rezultatas. Sprendžiant ar/ ir koreguojant anti - aging padarinius, Jums puikiai žinomi baltymai:
KOLAGENAS ir ELASTINAS.
Kolagenas [gr. colla – klijai, genno – gaminti.] – tai baltymas, kuris „klijuoja“ mūsų organizmo audinius formuojančias ląsteles, sudaro apie 30 proc. žmogaus kūno ir 70 proc. odos baltymų ir sudaro lankstų odos karkasą.
Elastinas - tai jungiamojo audinio fibrilinis baltymas, kuris įeina į elastinių savybių turinčių audinių sudėtį. daugiausiai sudarytas iš mažų nepolinių aminorūgščių – glicino, alanino ir valino. Jame yra daug prolino ir lizino, nedaug hidroksiprolino, tačiau nėra hidroksilizino.
Šiuos du jaunystės ir stangrumo komponentus gamina fibroblastai [lot. fibra – skaidula, pluoštas + gr. blastos– užuomazga, gemalas] jungiamojo audinio ląstelės tarpląstelinėje medžiagoje - matricoje.
Taigi, sumsumarum, peptidai turi nerealiai realių galimybių ir galių stimuliuoti fibroblastus, o tai apsaugo kolageną nuo irimo, matricą - nuo išplonėjimo; Stimuliuojama naujo kolageno gamyba - skatinamas intensyvus odos atsinaujinimas.

PEPTIDAI
Peptidai atlieka svarbų vaidmenį žmogaus organizme, priklausomai nuo tipo/ pobūdžio. Jie gali sumažinti uždegimą, sustiprinti antioksidacinius gynybos mechanizmus, reguliuoti kūno funkcijas ir netgi pasižymi analgetinėmis (skausmą mažinančiomis) savybėmis. Kosmetikoje naudojami trijų tipų peptidai, įskaitant:
Signaliniai peptidai - skatinantys fibroblastus padidinti kolageno gamybą, tuo pačiu sumažinant esamo kolageno irimą;
Neuromediatorių peptidai - kurie riboja raumenų susitraukimą ir imituoja botulino toksino poveikį;
Nešikliai peptidai - stabilizuojantys ir pernešantys mikroelementus, reikalingus žaizdų gijimui ir fermentiniams procesams organizme.
Žemiau išvardinti peptidai sukurti tam, kad imituotų botulino neurotoksino [botoxo] efektą - slopinamas raumens susitraukimas, jis tampa ''izoliuotas" nuo judesių, todėl raukšlės nesusidaro.

MATRIXYL (Palmitoyl pentapeptide 3) - kolageno sintezei skatinti: aktyvina I ir III kolageno produkciją ir gliukoproteiną fibronektiną, kuris atsakingas už kraujo krešėjimą.
MATRIXYL 3000 (Palmitoyl Tripeptide 1 and Palmitoyl Tetrapeptide 7) - tai yra vienas iš pagrindinių anti-aging sprendimų, padeda atkurti jaunatvišką odos išvaizdą, sumažinant raukšlių išraiškingumą.
Oligopeptidą sudaro tik kelios amino rūgštys (nuo dviejų iki dvidešimties):
PALMITOYL OLIGOPEPTIDE - dermos fibroblastų stimuliantas.