• Jolita Sičiūnaitė

Peptidai

Neurotransmitorius - tai siųstuvas, tai cheminė medžiaga, kuri siunčia informaciją.

Tokiu principu, mūsų nervinės ląstelės komunikuoja viena su kita ir siunčia "atsaką" į raumenis. Kitaip sakant, mūsų nervinės ląstelės siunčia elektro žinutes, o smegenys šias žinutes siunčia kūnui, kurios mūsų kūnu turi būti atliktos: bėk, rėk stauk, na, arba šypsokis.

Šių dienų medicinos pažanga: natūraliai vyksiančius procesus panaudoti grožio kosmetikos srityje: išgaunamos įvairios aminorūgštinės jungtys, kurios aktyvuoja baltymų sintezę, fermentines reakcijas, neuromediatorių išsiskyrimą.PEPTIDŲ MISIJA


Pradžiai truputis biologinio aiškumo:

Peptidas - organinis junginys, susidaręs iš α‑aminorūgščių ir jungiasi tarpusavyje peptidiniais ryšiais (grandine ⛓) [..] Dėl skvarbos pro biologinę membraną - naudojamas šios dienos kosmetologijoje, nes peptidai stimuliuoja elastino ir kolageno sintezę, gerina kraujotaką ir mikrocirkuliaciją bei atlieka detoksikacijos funkciją.


Susijungugę tarpusavyje jie sudaro aminorūgštis, jų organizme mes turime dvi rūšis:


  • nepakeičiamosios (žmogaus organizmas pats jų nepasigamina ir turi gauti su maistu): leucinas, izoleucinas, valinas, metioninas, treoninas, lizinas, fenilalaninas ir triptofanas.

  • pakeičiamosios (sintetinamos organizme iš nepakeičiamųjų aminorūgščių) alaninas, asparto rūgštis, asparaginas, glutamo rūgštis ir serinas.


O šios aminorūgštys sudaro organizmo statybinę medžiagą - baltymą.

Taigi baltymas, galima sakyti, yra baigtinis rezultatas. Sprendžiant ar/ ir koreguojant anti - aging padarinius, Jums puikiai žinomi baltymai:

KOLAGENAS ir ELASTINAS.