top of page
  • Writer's pictureEstetinės medicinos specialistė Jolita Sičiūnaitė

Beplaukė (veido, kūno) oda ir įdegis, suderinama?

Norisi šokoladinio kūno atspalvio, bet Jums saulėje degintis - negalima? Kokia išeitis?

Negalima žodis "lankstus", kadangi didelė odos pažaida vyksta, veikianti UVA spinduliams (A-aging), vitaminas D sintezuojasi veikiant UVB spinduliams, kurie veikia cholesterolį odos ląstelėse ir suteikia energijos vitamino D sintezei.

Išduosiu paslaptį: Jūsų šešėlis dienos metu - UVB spinduliuotės sufleris.

Savaiminio įdegio kremuose aktyvus ingredientas dehidroacetonas #dihydroxyacetone (DHA ) reaguoja su raginiame sluoksnyje esančiomis amino rūgštimis. Šią reakciją mes užuodžiame

Pati "rudavimo" reakcija trunka 8-24 h., o intensyvumas priklauso nuo kiekvieno žmogaus atspalvio nuo gymio. O Išsilaiko iki 72 h.

Baisybės:

1️⃣ Dėl dažno naudojimo silpnėja odos apsauginis sluoksnis, kadangi priemonės prifarširuotos kvapų, kurie maskuoja specifinį kvapą. O kvapas, kaip žinia, pats stipriausias alergenas.

2️⃣ Parabenai - silpni estrogenai, todėl jų skvarba spartesnė ir... Kaupiamoji. O jeigu skverbiasi hormonas į kraujotaką paskui jį lekia ir kitos medžiagos, todėl būtina labai dėmesingai stebėti ingredientus, kad būtų kuo mažiau pavojingų ir kenksmingų bei alergeninių.


NEPAGEIDAUJAMŲ PLAUKŲ ŠALINIMAS LAZERIO PAGALBA

Pats vasaros sezonas lygiai taip pat siejamas ne tik su šokoladiniu įdegiu, bet ir kūno odos švelnumu dėl sumažėjusio kūno plaukuotumo.


Anksčiau dažnai girdėdavote depilacijos (vaško, cukraus) reklamose: "jums nebereikės skusti, išrauti plaukeliai neatauga iki kelių savaičių.." o dbr žaidimo taisyklės pasikeitė: jums teks skusti plaukelius, kad jie išvis Jums neataugtų! Crazy tiesa?

Lazerio veikimo principas: lazeris aptinka ir "nušauna" plauko folikule esantį pigmentą melaniną, kuris slepiasi plauko cortex ir šis nebesusidaro ir plaukelis nebeauga.


Siekiant maksimalaus efektyvumo, kad lazerio procedūra būtų makismaliai efektyvi, plaukelis turi matytis, t.y. kontrastuoti bendrame odos paviršiaus kontekste.


Paaiškinimas:

ruošiantis procedūrai, jokio įrudusio, įraudusio saulės įdegio neturi būti ant Jūsų odos ploto, kur planuojate atlikti lazerinį plaukelių šalinimą: nei dirbtinio (savaiminio įdegio kosm. Priemonės), nei natūralaus, nei soliariumo, nes lazeris mato kaip tolygų pigmentą ir plaukelis džiaulių dozės gali net negauti, o kas dar baisiau - iš įrudusio (natūraliai/ dirbtinai) odos ploto gali išimti pigmentą - ir toje vietoje atsirasti hipo arba hiper pigmentacija!

➡️augimo (#anagen): ilgiausiai trunkanti fazė, kuriai būdingas nesustojamas ląstelių dalijimasis. Mitozės principu formuojasi naujas plaukas. Trukmė – genetiškai užkoduota, 85 % visų plaukų yra šioje fazėje apie 4 – 7 mėnesius.

➡️perėjimo (#catagen):

ląstelių dalijimasis suletėja ir visiškai sustoja, atsiskiria nuo derminio spenelio, kraujotaka nebetiekiama – plaukas nebeauga; Nustoja gamintis melaninas, todėl plauko svogūnėlis išlieka baltas trukmė apie 3 – 4 savaitės

1 % visų plaukų yra šioje fazėje.

➡️ramybės (#telogen):

plaukas šioje fazėje nebeauga, jis atsiskiria nuo šaknies ir iškrenta – užleidžia vietą naujam plaukui, trukmė apie 9 mėnesius.


Todėl tarp lazerio seansų reikia skusti plaukelius, o ne depiliuoti, nes depiliacijos (cukraus, vaško) metu plaukelis pasišalina su svogūnėliu, o lazeriui jo kaip tik ir reikia: būtent jis (plauko svogūnėlis) gauna šūvį ir nebeformuoja plauko, plaukas nebeauga ir Jums ramu, bet saugotis ir vengti saulės reikia apie tris savaites prieš ir po procedūros, kad išvengti nudegimo, pigmentacijos sutrikimų ir kitų šalutinių padarinių.

PILIULĖS ĮDEGIUI

#canthaxanthin veiklioji medžiaga, kuri gamina keto ceratinoidus ➡verčia odą į rudai oranžinį atspalvį, nepamirškim apie akių rageną - ji taip pat pigmentą pasigauna, todėl apie baltasir skaisčias akis - pamirškite 😉

Šis toksiškas vaistukas papildukas, papildo organizmą diarėja, pykinimu, vėmimu, alerginėmis reakcijomis ir ... Suėda kepenis, prisiminkim, kokia dar yra yra baisi kepenų liga?! (gelta ta liga, kai oda pas žmogų pageltonuoja..). Su tiek žinių ir informacijos tikrai galėsite apsispręsti, kada pradėti plaukų šalinimo procedūras, kokias priemones (ne) naudoti, būti sveiki ir gražūs! Su meile, Med. Kosmetologė Jolita Sičiūnaitė

Comments


bottom of page