• Jolita Sičiūnaitė

Pleiskanojanti oda

Regis tik tik tik džiaugiamės saulės spinduliais, puoselėjome jos apsaugą, stengiamės išsaugoti įdegį, drėkinome ..., o dabar matome, kaip žvarbsta orai ir kaip į tai reaguoja mūsų oda.

Priemonės, kurios anksčiau padėdavo išspręsti nemalonų tempimo, šerpetojimo jausmą, regis, jau nebeveiksmingos, o gal "oda priprato?" (juokutis).


Oda - be stabdžių dirbanti gamykla, kuri nuolatos atlieka n gyvybiškai svarbių funkcijų. Ir, deja, nenoromis arba esant žinių trūkumui, mes dar labiau jai kenkiame, užuot padėję. Kaip?

Atsiradus diskomfortiškai odos būklei - puolame naudoti visas įmanomas, rinkodaros išpuoselėtas priemones, tikėdami, jog ši priemonė yra "panacėja". Griežtas STOP !

Odos priežiūros produktas - laboratorijos cheminis kūrinys, kuriame į vieną formulę sumaišyti ingredientai (veikliosios medžiagos) veikia odą.

Geriausios yra tik tos priemonės, kurios yra artimos odos gyvosioms ląstelėms, t.y. odos priežiūros produktas turi atitikti odos fiziologiją ir chemiją. Informacijos apie kremų, serumų ir t.t sudedamąsias dalis- daug ir mažai vienu metu, nes nusakoma tik bendra charakteristika, tai yra tas pats, kaip savo nuotaiką įvardinti tik gerai, arba tik blogai ; tik juoda, arba tik balta, apie visą likusį vaivorykštės koloritą - nėra ir kalbos. Ingredientai, kad ir geriausios charakteristikos, galutiniame produkte gali sustiprinti, susilpninti arba priemonę paversti neefektyvia, o kartais net ir kenksiminga. Dėl šios priežasties, teigiau ir teigsiu - NEMAIŠYKITE SKIRTINGŲ PRODUKCIJOS ŽENKLŲ. Kodėl? Priežastis paprasta, ne visi gamintojai sąžiningai investuoja į priemonės turinio kokybės garantą, investuojant keturženkles sumas vientik produkto tyrimams atlikti. Dažnu atveju, ir Jums patiems pastebėjus, jog išpuoselėtos reklamos, blizgios pakuotės ir t.t nepateisina lūkesčių, nes problema taip ir lieka neišspręsta. Dažnu atveju, net pabloginama, kadangi mados namų priemonė turi dar ir kvepėti, o kvapai, kaip žinia, pagrindinis alergenas, kurio oda netoleruoja ir iššaukia alergines reakcijas.

ATMINK! Oda - tai apsaugos sistema. Jei apsauga sutrikdyta - atsiranda aibė skirtingų, gyvenimo kokybę bloginančių, pasekmių.

Uždavinys - sugrąžinti odos funkcijas į darbinę padėtį, t.y. stimuliuoti gyvąsias ląsteles, jog šios atliktų savo funkcijas. Tik įgyvendinę šį uždavinį - Jūs išspręsite kankinamas odos būklės priežastis.

Apsaugos mechanizmasUž odos imuninę apsaugą atsakingos Langerhanso ląstelės. Šios kovoja su bakterijomis ir svetimkūniais bei stimuliuoja augimo faktorių, kuris skatina odos gijimą ir atsinaujinimą. Stipriausia veiklioji medžiaga, stimuliuojanti Langerhanso ląsteles - betaglikanas.

Apsaugos mechanizmo susilpnėjimas - pleiskanojanti oda.

Priežastis - drėgmė odoje negali išsilaikyti, jos nepajėgia sulaikyti sunaikinta hidrolipidinė plėvėlė, tad vanduo išgaruoja.

Etapai:

Pirmiausiai vanduo turi patekti į odą, už tai atsakingas glikozaminglikanas. Natūraliai jo randama odos audiniuose, tad papipldžius jo atsargas odoje - mes galėsime išsaugoti odos paviršių lygų ir elastingą.


Patekus vandeniui į odą, būtina jį sulaikyti.

<