
REAKTYVI/ JAUTRI ODOS BŪKLĖ
Oda sausa, sudirgusi, paraudusi (raudona – deganti), kamuojama uždegimo ir niežulio – taip atsitinka dėl odos „pralaidumo“, nes į oda lengvai patenka ir įsiskverbia neigiamą poveikį sukeliantys dirgikliai, alergenai ir mikroorganizmai.
Ši odos būklė – tai pažeistos odos apsauginės (hidrolipidinės plėvelės) pasekmė, kuomet paviršiniai odos nerviniai receptoriai "aštriai "reaguoja su visa aplinka, nuolatos palaikydami uždegimo nuotaikas odoje.
Priežastis: išbalansuota ir nesustyguota odos priežiūros rutina arba medikamentų vartojimas, kuris nusilpnina vietinį ir sisteminį imunitetą.
Sprendimas: odos imuniteto stiprinimas ir aštrios reakcijos nuraminimas, odos apsaugos atstatymas, lipidinio sluoksnio atstatymas.
PRIEŽASTYS LEMIANČIOS ODOS REAKTYVUMĄ/ JAUTRUMĄ:
Vidinės
Išorinės
-
Stresas,
-
Nuovargis,
-
Ligos,
-
Hormonų disbalansas.
-
Saulė,
-
Šaltis,
-
Tarša,
-
Kosmetikos produktai.
-
Padidėjęs jautrumas gali sukelti įvairias reakcijas, pvz.:
-
Dilgčiojimas,
-
Paraudimas,
-
Pojūčių diskomfortas,
-
Perštėjimas,
-
Tempimas,
-
Karštos, degančios odos pojūtis.
PROFESIONALI PAGALBA:
Epidermio atkūrimas vyksta keliais etapais, vainikuotais kantrybe ir atsakomybe:
Pirmojo etapo pradžioje, šveičiamosios procedūros metu, epidermio ląstelės nedelsiant išskiria laisvąsias riebalų rūgštis ir cholesterolį, kurie padengia nušveistą plotą, tuomet seka antras etapas – tuo pat metu, esant jau apdengtam paviršiui, ląstelės intensyviai dauginasi ir kyla į paviršių, kad pakeistų pašalintą sluoksnį, tai vadinama regeneracija arba atsinaujinimas.
Senos ląstelės keičiamos naujomis, odos apsauginė plėvelė daug sparčiau atsistato ir odos reljefas lygėja.
Regis ne toks ir sudėtingas šis veikimo principas, pašalinti ir atstatyti, bet...
Ši programa (šveitimo) gali iššaukti uždegimo procesus, todėl būtina labai kruopščiai ir nuodugniai išanalizuoti, esant galimybei eliminuoti skatinamuosius veiksnius, apskaičiuoti naudojamų priemonių koncentraciją, parinkti tinkamas ir tausojančias priemones, tad to imtis privalo tik kompetetingas profesionalas.
Sprendžiant reaktyvios odos problemą, retrospektyvoje galima rasti ganėtinai liūdinančių statistikos duomenų bei rezultatų, bet estetinė medicina veržliai šuoliuoja pirmyn, tad šiomis dienomis galime sau leisti naudoti priemones su probiotikais, o kadaise, prieš dvidešimt metų atgal, tai buvo visiškas kosmosas.
REKOMENDUOJAMOS PROCEDŪROS:
Fermentų terapija
Deguonies terapija
Fermentai – tai gyvas „mechanizmas“, kuris reguliuoja organizmo gyvybinius procesus.
Jungdamiesi su mineralais – fermentai atlieka antioksidancinį poveikį: šalina šlakus, toksinus, laisvuosius radikalus, bei suragėjusias ląsteles.
Procedūra su fermentais stimuliuoja trapius kapiliarus, pagrindinius veido raumenis, atlieka limfodrenažą, mažina uždegimines odos reakcijas.
Deja, fermentų terapija Jums netinkama, jeigu turite:
-
Klaustrofobiją
-
Šiuo laikotarpiu esančius lėtinius/ uždegiminius procesus organizme.
Deguonis sumažina esamą odos paraudimą ir nuramina "degančią" odą jau po vienos procedūros, todėl oda tampa lygesnė ir švelnesnė, atsistato odos bendras spalvos tonusas.
Deguonis taip pat pašalina bakterinį spuogų provokuojantį faktorių ir palengvina komedonų (spuogelių) išvalymą.