top of page
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

Tonikas – reikalinga priemonė ar prabanga?

Kosmetologijoje, bene daugiausiai kontraversiškų nuomonių turinti priemonė yra tonikas.

Vieni specialistai teigia lempa, kiti ranką į krūtinę daužo rėkia būtina! Gamintojai, kurdami kosmetines priemonių linijas ir įtraukdami tonikus primygtinai reikalauja naudoti toniką, kiti gamintojai neturintys tonikų savo repertuare..... taip, visiškai teisingai, teigia, jog savo tarp savo priemonių turi tik tai, kas reikalingiausia ir eliminuoja nebūtiniausias priemones.

Taip kaip yra ištikrųjų?

Tai reikia toniko ar ne?

Naudingas jis ar ne? Būtinas?

Mitas? Faktas? Rinkodara?!


Prieš atsakant į šiuos klausimus, išsiaiškinkime, kas jis, iš ko jis pagamintas, kokia jo funkcija, kokios esminės sudėtinės dalys sudaro toniką, o kurios sudėtinės priemonės dalys yra kenksmingos ir žalingos odai, kurių naudojimo geriau išvengti, bei kada tikslingiausia naudoti toniką.





KAS TAI YRA?

Tonikas tai vandens konsistencijos priemonė sumaišyta su aktyviais ingredientais ir veikliosiomis medžiagomis, kurios ir nusako priemonės savybes. Pranašumai: drėkina, atgaivina ir subalansuoja odą, atkuria odos pH, valo, šveičia.... ir visada turėtų būti naudojamas siekiant užtikrinti, kad tolesnis odos gydymas būtų dar efektyvesnis.



PAGRINDINĖS TONIKO FUNKCIJOS


Tonikai pasižymi veiksmingu ir svarbiu odos pH pusiausvyros atstatymu po to, kai po prausimo su priemonėmis išsibalansuoja odos rūgštingumas, pvz. (baisiausias, koks tik gali būti) muilas. Muilas yra šarminė priemonė, kuri odos pH padidina virš 6, o tai skatina riebalines liaukas dar labiau gaminti sebumą (riebalą), dingsta mikrobioma, pasižeidžia hidrolipidinė plėvelė, kuri, norėčiau pastebėti yra rūgštinė ir būtent ji apsaugo odą nuo aplinkos agresorių, kurių net nematome plika akimi, bet po laiko matome jų veiklos rezultatą: bėrimai, pleiskanojimas, degimas, perštėjimas ir t.t.

Taigi tonikas šiuo atveju kaip globėjas atstato odos pH iki reikiamo 4 4,5 pH, tam, kad oda ir toliau išliktų parūgštinta, su puikiai funkčionuojančia mikrobioma, kuri išlaiko odą sveiką ir švarią.


Užbaigimas ir paruošimas. T.y. užbaigiamasis etapas po odos valymo, nes pašalina likusius nešvarumus ir pačių kosmetinių priemonių (pienelio, prausiklio) likučius. Tai paruošiama oda kitoms priemonėms, kurias naudojate. Juk pripažinkime, brangiai kainuojančio serumo su kamieninėmis ląstelėmis nenorėtumėte užtepti ant pienelio likučių, poreikis yra serumą naudoti ant odos, kad šis maksimaliai suteiktų savo stirpiąsias savybes.


Tonikas šiuo atveju pasitarnauja kaip tarpinė stotelė tarp skirtingų odos priežiūros etapų. Tai ypatingai aktualu tiems, kurie priversti laikinai pakeisti odos priežiūros rutiną, nes išbalansuota oda: (pateiksiu pavyzdį) mišri oda su polinkiais į spuogelius žiemos metu intensyviau pradėjo šerpetoti, ant veido pasirodo raudonos pleiskanojančios dėmės ir tuo pat metu kyla spuogeliai, tai biloja apie odos būklės išbalansavimą.

Naudojantis vien prausikliais problema dar labiau paaštrės, nes prausikliai labiausiai nuriebalina odą, reiškias vieną kartą dienoje reikia pakeisti prausiklį, pvz. pieneliu, kuris atstatys odos hidrolipidinę mantiją ir padės odai greičiau atsistatyti. Pienelis pagal faktą yra riebesnė konsistencijos, todėl mišriai odai nepatiks papildomas riebalas, odos savininką erzins nešvarumo jausmas šiuo atveju tonikas geriausia išeitis: nuvalys perteklinius pienelio likučius ir suteiks komforto jausmą.



Drėkinimas ir raminimas

Ankščiau tonikai budavo skiriami ir rekomenduojami tik riebioms, probleminėms odoms ir tik spiritiniai, kad nužudytų bakteriją, o šiai dienai tonikais gali džiaugtis net ir tie, kurie turi jautrias, reaktyvias odas, kurioms net su vandeniu prausiantis degina veidą. Drėkinamieji ir raminamieji tonikai absoliučiai tinka visiems odos tipams, kuriems stinga lašelio komforto.

Šiuose tonikuose dominuoja šios veikliosios medžiagos: hialurono rūgštis, alijošius, glicerinas, vitaminas B5, natrio gliukonatas, agurko ekstraktas, rožių vanduo, alantoinas, pantenolis, azulenas ir kt.



Valymas

Rūgštiniai tonikai skirti valyti, šveisti odą, padėti giliau ir greičiau įsiskverbti vėliau naudojamoms priemonėms arba dar vadinami tonikai nešikliai .

Dažniausiai tai yra AHA, BHA, PHA rūgščių pagrindu sukurtos priemonės skirtos mišriai, riebiai, probleminei odai arba tikslinėms korekcinėms anti-aging  problemoms spręsti:

  • AHA rūgštys skirtos nušveisti paviršinį raginį sluoksnį ir suteikti odai spindesio, tai geras pasirinkimas odos spalvos netolygumą turinčiai odai.

  • BHA rūgštys prasiskverbia giliau į odą, kad atvertų poras ir giliau išvalytų odą, sutrauktų poras ir sumažintų odos riebalavimąsį. Tokie veido tonikai labiausiai tinka riebiai ir mišriai odai.

  • PHA rūgštys skirtos švelniai nušveisti odą jos per stipriausiai nesudirginant, todėl tinka reaktyvioms ir jautrioms odoms.


"Anti - aging"

Brandžiai odai skirtuose tonikuose dominuoja antioksidantai, kurie lėtina senėjimo procesus: drenuoja patamsėjusius paakius ir švelnina raukšleles aplink akis, šviesina pigmentines dėmes. Šiuose tonikuose dominuoja šios veikliosios medžiagos: vitaminas C, vitaminas E, ferulio rūgštis, fitino rūgštis, retinolis, saldymedžio ekstraktas, arbutinas ir kt.



TIPS and TRICKS PATARIMAI


  • Siekiant geresnės veikliųjų medžiagų skvarbos toniką naudokite ant lengvai drėgnos odos.

  • Siekiant išvengti intensyvaus dirginimo, tonikus galima sluoksniuoti, t.y. naudoti vieną ant kito, pvz. Kad glikolio rūgšties turintis tonikas jautriausiose vietose ne taip dilgčiotų ir degintų odos ant viršaus galite vatos diskeliu, suvilgytu toniku jautriai odai (hamamelis), švelniai tas vietas pravalyti.

  • Norint drenuojančio (patinimus mažinančio efekto) toniką įtapšnokite švelniais, bet giliais judesiais nuo veido centrinės dalies link išorinės pusės.

  • Kuo intensyvesnė toniko sudėtis (šiomis dienomis galima rasti ir tokių, kurie atstoja serumus), tuo UV apsauga intensyvesnė taip pat.

  • Vyrams, kurie neturi tiek priemonių, kiek moteris (dažniausiai, čia sexizmo nėra, čia statistinis faktas) tonikas, bene, svarbiausia jų priežiūros dalis, nes jie dažniausiai naudoja vieną dušo želė tinkamą viskam: ir veidui, ir kūnui. Tad odos tonizavimas po dušo, pasitarnaus kaip jautrumo, dirglumą mažinanti priemonė, o tie kurie neaugina barzdų apsaugos nuo poskūtiminio bėrimo ir įaugusių plaukelių.


PASTABA: micelinis vanduo tai NĖRA tonikas. Nepainiokite!!!!

Micelinis vanduo tai extra išsigelbėjimas, kai reikia nuvalyti odą, bet nėra vandens. Micelės tai nešvarumų tirpdymas, valymas, bet ne tonizavimas. Oda nuvalyta miceliniu vandeniu, turi būti tonizuojama toniku tik taip Jūsų oda išliks graži ir neproblematiška.



REKOMENDACIJOS



Veido poras sutraukiamasis ir tonizuojamasis tonikas su 3 % gliukonolaktonu. Užbaigia odos valymą, išvalydamas poras ir sumažindamas jų matomumą. Apsaugo odos pH. Be alkoholio. Rekomenduojamas riebiai, užterštai ir į spuogus linkusiai odai.


Veikliosios medžiagos: 3 % Gliukonolaktonas, Argininas, Mangostaninių garcinijų ekstraktas




Skirtas senstančiai veido, kaklo ir dekoltė odos tonizavimui. Sudėtyje esantis peptidų kompleksas, stimuliuoja tarpląstelinės matricos komponentų sintezę. Tonikas aktyviai minkština ir lygina odą.

Veikliosios medžiagos: Natrio gliukonatas, Citrinos rūgštis, Migdolų rūgštis, Natrio hidroksidas, Alantoinas, Pantenolis, Vyšnių ekstraktas, Imperatos cilindrinis ekstraktas, Manitolis, Mielių ekstraktas, Palmitolio Trepteptidas-1, Palmitolio Tetrapeptidas-7.

Subalansuoja odos pH, pagerina veikliųjų medžiagų prasiskverbimą. Pašalina kosmetikos likučius. Mažina porų dydį, pašalina riebalų perteklių. Mažina uždegimą. Švelnina odą.




Veikliosios medžiagos: Alantoinas, Alijošius, Natūralus glicerinas, Beta Glukanas, Hamamelio ekstraktas







Švelniai šalina negyvas odos ląsteles ir nešvarumus. Stiprina epidermį ir skatina atsinaujinimo procesus, drėkina, pastebimai pagerina bendrą odos būklę. Atkuria epidermio pH pusiausvyrą ir pagerina veikliųjų medžiagų įsisavinimą. Kiekvienai odos būklei parenkamas specialus losjonas, kuris pasižymi skirtingomis aktyviųjų medžiagų savybėmis, bet visų jų pagrindas: rūgštys (AHA, BHA, PHA).


Su begaliniu rūpesčiu Jūsų odai,



© 2019 - 2025 Odos Ministerija. Visos teisės saugomos

KONTAKTAI

ADRESAS

Latvių g. 31, Vilnius

SUSISIEKTI

+370 600 16 588 info@odosministerija.lt

DARBO VALANDOS

Darbo  dienomis

09:00 - 20:00

Šeštadieniais

10:00 - 17:00

Turite klausimų, nerandate informacijos, ar norite pasiteirauti?

Užpildykite šią formą ir aš būtinai su Jumis susisieksiu

bottom of page