top of page
  • Writer's pictureEstetinės medicinos specialistė Jolita Sičiūnaitė

MISIJA ĮMANOMA - ATOPINIS DERMATITAS

Oda sausa, sudirgusi, paraudusi (raudona – deganti), kamuojama uždegimo ir niežulio – taip atsitinka dėl odos „pralaidumo“, nes į oda lengvai patenka ir įsiskverbia neigiamą poveikį sukeliantys dirgikliai, alergenai ir mikroorganizmai.Kitaip sakant – pažeistas apsauginis odos barjeras.Anatomiškai, bet žmogiškai – odos barjeras sudarytas iš plokščių keratino žvynelių, kuriuos tartum plytas sulipdo lipidų (riebalų) sluoksnis, yra laikomas epidermio barjero pagrindu.

Taigi „savas“ riebalas – yra apsauga, atminink tai !

Dar plačiau, kad užtikrinti Tavo sąmoningumą: raginio sluoksnio lipidų pluoštai sudaryti iš ypatingų lipidų, kurie priskiriami ceramidų klasei. Sulipdydami lipidų pluošus ceramidai praktiškai atlieka tvirtinimo elementų funkciją. Dėl jų šis išsišakojantis sluoksnis tampa vientisa struktūra ir raginis sluoksnis sugeba efektyviai apsaugoti odą tiek nuo pašalinių medžiagų prasiskverbimo iš išorės, tiek nuo dehidratacijos.

MISIJA ĮMANOMA – ATSTATYTI HIDROLIPIDINĘ PLĖVELĘ, saugančią mūsų odą.

Ingredientai, kurių Tau reiks ieškoti kosmetinėse priemonėse:

Omega 3, 6, 9 kompleksas.

Ceramidai.

Peptidai.

Niacinamidas (vitaminas B3).

Natrio hialuronatas (HA).

Bifida fermento lizatas – probiotikai.

Gliukozė ir gliukurono rūgštis.

Vitaminas E.

Medvilnės aliejus.

Arnikos ekstraktas.

Jūros dumblių ekstraktas.

Alantoinas.

Pantenolis (provitaminas B5).

Tačiau pagrindas, kosmetinės priemonės, kurią tau būtina įsiminti – esant atopiniui dermatitui – EMOLENTAS – tavo draugas, kuris yra hipoalerginis losjonas, nes neturi dažiklių, kvapiklių, gydomųjų medžiagų. Pirmiausia reikia atstatyti pusiausvyrą, o tada jau pajungti pajėgas (su aktyviais ingredientais), kad išlaikyti pasiektą rezultatą ir neleisti regresuoti.


Emolentų sudėtis labai paprasta:

Lipidai (vaškai ir aliejai.. ), kurie atkuria pažeistą odos paviršinę plėvelę – mantiją.

Drėkikliai (šlapalas, glicerolis..) palaiko drėgmę.

Emulsikliai (augaliniai polimerai) – kosmetinės sudėties stabilizatorius.

Konservantai. Ar galėjai kada įsivaizduoti, jog jis gali būti nežalingas odai? Džiaugiuosi atradus Tavyje Ameriką :) Konservantai yra būtini kosmetikoje, kad užtikrintų priemonės ilgaamžiškumą, ir jie yra draugiški odai, pvz. Salicilo rūgštis ir konservantas kosmetikoje, ir turi antibakterinį poveikį, kuris gydo aknės pažeistą odą.

+ Papildomos medžiagos, kurios pašalina diskomfortą, nes mažina niežėjimą, skatina odos atsinaujinimą.

Venk odos sausinančių priemonių – rinktis reiktų tas, kurios turi savybę papildyti lipidų, drėgmės atsargas. Nekaitaliok priemonių, jeigu jos nepateisina Tavo lūkesčių per pirmuosius kartus – turėk kantrybės, odos ligos atveju – būtinas kantrybės laikas apglėbtas disciplina. Gerbk savo odą, ją stresas kankina ir taip, dar ir Tu prisidedi. Liaukis ! Nebežinai, ką daryti – kreipkis pagalbos į kompetetingą specialistą. Myliu savo darbą ir esu be galo pretenzingai užsispyrus. Visada stengiuosi su klientu rasti komandinį ryšį – aš dirbu kabinete, klientas – namuose ir.. rezultatas po 5 procedūrų:
Comments


bottom of page