• Jolita Sičiūnaitė

Polihidroksi rūgštis (PHA) /(PHR)

Sudėtingiausia odos būklė, kuriai sunku parinkti saugias ir nedirginančias medžiagas bei priemones - jautri oda, šį kartą neliko nepastebėta.

Nebereikia apsiriboti jautrios odos tik raminimu ir/ar drėkinimu, naudojat serumus ir kremus, galima saugiai išspręsti anti-aging problemas (raukšlelės ir raukšlės) atliekant odos šveitimą.

Taip taip, gerai perskaitėte!

Regis ta oda, kuri kaista, "dega" greitai rausta, reikalauja tik "kompreso" stiliaus priemonių, gali būti intensyviau prižiūrima, nei galima būtų įsivaizduoti.ATRADIMO ISTORIJA


1972 m. apdovanojimą gavo glikolio rūgštis (AHA), kuri buvo išrasta apdorojant organines rūgštis iš natūralių šaltinių: obuolių ir apelsinų. Šie tyrimai ir bandymai buvo nukreipti į ichiozės gydymą, bet puikiai pasižymėjo ir aknės, anti-aging bei saulės pažaidos korekcijos gydyme. Dabar, beveik, neįmanoma rasti kosmetologijos kabineto, kuriame nebūtų bent viena priemonė su glikolio rūgštimi.

Atradėjų, Eugene Van Scott ir Ruey Yu (patyręs kosmetologas tikrai žino jų įkurtą The NeoStrata (1988 m.)) tyrimai nestojo ir 1990 m. buvo atrasta ir užpatentuota polihidroksi rūgšis (PHA arba lietuviškai PHR), kuri pirmoji buvo panaudota Exuviance kosmetinėse priemonėse.SAVYBĖS IR STIPRYBĖS


Polihidroksi rūgšis (PHA) priklauso hidroksi rūgščių grupei, kitaip sakant, ji yra AHA, tik molekuliniu lygiu: molekulė didesnė ir turi daugiau hidroksi grupių (gr. polys - "daug"), todėl pagal veikimą - daug švelnesnė.

Ši rūgštis davė pradžią:

  • laktabiono rūgščiai, kuri gaunama laktozės oksidavimosi metu iš pieno cukraus; Rūgštis veikia sudarydama plėvelę virš odos paviršiaus surišdama vandenį, todėl oda įgauna šilkinės tekstūros pojūtį. Tolimesni tyrimai parodė, jog ši rūgštis geba veikti ir antimikrobiškai.

Ir

  • gliukonolaktonui, kuris gaunamas gliukozės oksidavimosi metu iš natūralaus cukraus, esančio ir žmogaus organizme; Stipriausia savybė: drėkinimas. Turėdamas antioksidantinį poveikį odai, puikiausiai sustiprina odos natūralią apsauginę funkcij