• Jolita Sičiūnaitė

Bakučiolis: Lazdyninis svirulis [Psoralea corylifolia]

Kai kalbama apie anti - aging pagrindinį ingredientą - visi supranta, kad kalba eina apie karalių Retinolį. Kuris, esant aknės susirgimams, veikia priešuždegimiškai, esant senėjimo korekciniams motyvams - skatina ląstelių regeneraciją, šviesina pigmentines dėmes, mažina raukšles ir raukšlių gylį.

Tuo pat metu žinoma, jog retinolis "uždraustas vaisius" besilaukiančioms būsimoms mamytėms, įvairiais atvejais - paaugliams, aktyvios saulės laikotarpiu (plačiau ir detaliau skaitykite čia), tai ką tuomet naudoti, kuomet norisi turėti jaunatvišką ir sveiką odą "draudimo laikotarpiu"? Analogą, kuris, kaikuriais atvejais, netgi geriau toleruojamas odos.

Mažas augalėlis paplitęs Indijos lygumose, plačiai naudojamas Ajurvedoje ir Kinų tradicinėje medicinoje nuo įvairių negalavimų: pradedant alopecija, baigiant psoriaze ir egzema. Šis, vidutinio dydžio augalėlis, savyje slepia didelią galią įvairių bioaktyvių junginių: kumarinus, flavanoidus ir meroterpenus. Mums svarbiausi pastarieji, nes būtent jie suteikia augalui tokių savybių, kuriuos giria mokslininkai ir gyduoliai.

Bakučiolis yra meroterpeno fenolis*, kurio gausu augalų Psoralea corylifolia (Linn) sėklose (babchi) ir lapuose.*Meroterpenas yra cheminis junginys, turintis dalinę terpenoidų** struktūrą. **Terpenoidai – didelė ir įvairi natūraliai aptinkamų organinių junginių grupė. Pagal cheminę struktūrą, karotinoidai priklauso terpenoidų grupei.SVEIKATOS IŠSAUGOJIMAS


Tyrimai rodo, jog bakučiolis naudingas apsaugant širdį nuo hipertrofijos; kepenis - nuo oksidacinio streso ir uždegimo. Be to, bakuchiolis slopina skrandžio, krūties ir odos vėžinių ląstelių dauginimąsį. Jis taip pat sumažina trigliceridus bei gliukozės kiekį kraujyje, todėl gali būti naudojamas diabeto kontrolėje.


KOSMETOLOGIJOS ATRADIMAS


Atsižvelgiant į bakučiolio antioksidacinį, priešuždegimininį, antibakterinį bei anti-aging poveikį kūno organams, nesunku įsivaizduoti, kokių nuostabių rezultatų galima pasiekti veido priežiūroje.


Lyginant su retinoliu, (po lopo testo) - bakučiolis nustebino mažesniu odos pleiskanojimu ir geresne odos tolerancija, nes po aplikacijos oda nebuvo sudirgusi ir įjautrinta.