Kalbant apie dekoltė, dar daugeliui šiandien atrodo, kad šios srities priežiūros laikas yra nuo 40-ies ir vėliau. KLAIDINGA!
Ankstyvaus senėjimo pagrindiniai kaltininkai: saulės žala, miegas ant šono, greitas svorio kritimas / padidėjimas, nuolatinis rankų sukryžiavimas ir ilgalaikis steroidų, tokių kaip prednizolonas, vartojimas.
Vos tik atkreipę dėmesį, arba buvo supažindinti su esama kaklo ir dekoltė būkle – daugelis nori greitų ir efektyvių procedūrų ir/ar priemonių, kurios neutralizuos, paslėps odos senėjimo požymius. Faktas, kad senėjimo neįmanoma sustabdyti, bet senėti gražiai – įmanoma, tad sveikas amžėjimas – naujasis šiandienis motto.

Supažindinsiu su dekolte ir kaklo odos anatomija: kaklo oda yra fiziologiškai plonesnė nei veido oda, neturi tokios „atramos“, kaip kad veido oda turi ir riebalinius paketus, ir skirtingas raumenų grupes, todėl dekoltė ir kaklo oda jautresnė nei kitos veido sritys. Šioje srityje yra mažiau riebalinių liaukų, todėl ji yra jautresnė dehidratacijos pažaidai (apie tai išsamiai kiek vėliau apžvelgsiu).
Sukamasis galvos raumuo [musculus sternocleidomastoideus] – tai į virvę panašus raumuo, kuris tiesiasi abiejose kaklo pusėse nuo ausų galiukų iki pat raktikaulio. Matosi geriausiai, kai kaklas pasisukas į vieną arba į kitą šoną.
Su amžėjimu, šie raumenys pradeda matytis ir tada, kai galva neatlieka jokio veiksmo, o žiūri tiesiai. Oda šioje vietoje praranda elastingumą, tonusą ir nukara, raukšlės tampa labiau matomos, ryškesnės ir gilesnės.
Poodinis kaklo raumuo [musculus platysma] – didelis plokščias raumuo, kylantis nuo viršutinės krūtinės dalies ir prisitvirtinantis prie apatinės veido ir burnos (žandikaulio) dalies. Platysma traukia apatinį žandikaulį žemyn, jis taip pat padeda nuleisti apatinę lūpą ir lūpų kampučius žemyn, paskui tempimą – tempiasi ir pati oda, o tai skatina odos tonuso praradimą, kuris ilgaeiniui suformuoja „kalakuto kaklą“.
Estetinėje medicinoje – tai labai sudėtinga estetinio gydymo sritis, nes kosmetinės odos priemonės neveikia suglebusių kaklo ir dekoltė raumenų, o injekcijos – neturi vietos, kur palikti užpildą, nes tai nėra veido oda, čia vyrauja kita anatomija, tad, jeigu apleisite savo kaklo ir dekoltė odą visiškai, tai chirurginė korekcija bus vienintelė reali ir ilgalaikė perspektyva.
PRIEŽIŪRA – GYDYMAS IR PREVENCIJA

Prevencija VISUOMET geriau nei gydymas.
SAULĖS APSAUGA. Žinau, kad kartosiuos, bet visgi noriu pasikartoti, nes dažnam vis dar atrodo kitaip: apsauginis kremas nuo saulės naudojamas k a s d i e n, net kai nėra tiesioginių saulės spindulių. Apsauginis kremas nuo saulės turi būti bent SPF 30 ir plataus spektro. Jis turėtų prisiliesti prie Jūsų veido odos kiekvieną rytą. Jei planuojate būti tiesioginėje saulėje, kremu tepkite visas atviras vietas likus 20 minučių iki saulės tiesioginės ekspozicijos ir pakartotinai tepkite kas 1-2 valandas. Jeigu esate paplūdimyje ar maudynėse, naudokite vandeniui atsparią kosmetinę priemonę.
ANTIOKSIDANTAI. Visų pirma, tai svarbiausia antioksidantais apsaugoti organizmą, o tada jau rūpintis papildomai išore. Vienas be kito – neveiksnu, per didelės išlaidos, daug rizikos – mažai vizualaus ir apčiuopiamo rezultato. Tad po to, kai organizmas nestokoja antioksidantų, galima imtis „išorinio fasado“: prieš naudojant kremą nuo saulės, reikia už(si)tepti antioksidantų turintį serumą. Daugiafunkcinis antioksidantas be galo svarbus, nes antioksidantų mixas neutralizuos daugiau laisvųjų radikalų (LR) aktyvumą, kurį sukelia saulės spinduliai, t.y. antioksidantai sustabdo žalingų fermentų skilimą, kuris naikina kolageno ir elastino skaidulas, o šie kaip žinia, formuoja tai, ką mes matome veidrodyje, tai ką apčiuopiame, tai ką liečiame – odą.

Antioksidantų mixo pavyzdžiai (populiariausi):
vitaminas C + vitaminas E + imbiero ekstraktas;
vitaminas C + vitaminas E + cinko oksidas;
vitaminas C + vitaminas E + žaliosios arbatos ekstraktas;
vitaminas C + vynuogių kauliukų kamieninės ląstelės + granatų ektraktas ir t.t.
CERAMIDAI. Šios neįtikėtinai veiksmingos riebalinės struktūros „užlopo“ epidermio sluoksniuose esančias ertmes ir taip padeda odai išlaikyti daug daugiau drėgmės, neįvyksta baisusis ir pražutingas TEWL (transepiderminio vandens netekimas). Tai padeda išlyginti odos tekstūrą, sumažinti mimikos ir statines raukšles, be to, oda atrodo sveikiau, su natūraliu spindesiu. Ieškokite ceramidų serumuose, drėkinamuosiuose kremuose ir net kai kuriuose kremuose nuo saulės (dabar jau ir tokius gaminti pradėjo)!
ŠVEITIMAS. Šveitimas yra dar vienas svarbus šios srities priežiūros etapas. Naudodami silikoninius šveitiklius, švelnius pilingus ar fermentinius šveitiklius, galite saugiai ir efektyviai pašalinti negyvas odos ląsteles ir taip pastimuliuoti ląstelių apykaitą, užkirsti kelią šiurkščių odos „plėmų“ – lopų susiformavimui. Taip oda įgaus natūralaus ir sveiko spindesio dėl pagreitėjusios ir pagerėjusios kraujotakos.

Geriausius rezultatus žadančios šios aktyviosios medžiagos:
Glikolio rūgštis – alfa-hidroksi rūgščių šeima (AHA), stimuliuoja kolageno ir elastino gamybą.
Pieno rūgštis – taip pat priklauso alfa-hidroksi rūgščių šeimai, tačiau inicijuoja ląstelių atsinaujinimą, odos šviesinimą.
Retinolis – intensyvi regeneracija, kovoja su odos spalvos netolygumais, bėrimais, lygina odos tekstūrą.
Moliūgų fermentai – natūralus fermentas, kuriame gausu vitamino C ir kalcio, tai pat būtinųjų omega riebalų rūgščių, kurios atsako už kokybišką drėkinimą.
Askorbo rūgštis – karboksi rūgštis, stimuliuoja daugelį odos biocheminių procesų veiklą, stimuliuoja odos ląstelių atsinaujinimą, normalizuoja išbalansuotą odos būklę.
Migdolų rūgštis – priklauso alfa-hidroksi rūgščių šeimai, tik labiau pasižymi keratolitiniu poveikiu (mažiau dirginama ir suerzinama oda, nes skverbiasi per riebalines liaukas), veikia priešuždegimiškai.
Ananasų ir papajos vaisių ekstraktai – tai fermentiniai šveitikliai, kurie tirpdo korneocitus, minkština odą, lygina odos paviršių.
Jūros pankolių kamieninės ląstelės – atkuria melanocitų pažeidimus ir stiprina ląstelinį atsinaujinimą.
Alyvų kamieninės ląstelės – tirozinazės inhibitorės, kurios skatina sveikų ląstelių apykaitą, mažina spuogų atsiradimą bei slopina uždegiminius procesus.
Mastikinė pistacija (daugiau apie šią veikliąją medžiagą čia).
Jazmono rūgštis – skatina tarpląstelinės matricos remodeliavimąsį, gerina odos elastingumą, greitina žaizdų gijimą. Primaitina odą natūralia Omega-3 rūgštimi. Skatina augimo faktorių aktyvumą bei sveiką GAG (glikozaminoglikanų) gamybą.
Ir kt. naujų aktyvių veikliųjų medžiagų, kurios Jums dar negirdėtos, bet sėkmingai pritaikytos mano kosmetologijos kabinete. Man patinka „prisijaukinti“ inovacijas, naujus, bet patikrintus ir saugius laboratorinius atradimus ir su jais pasiekti stulbinamus rezultatus.
KOREKCINĖS PROCEDŪROS

Kaklo ir dekoltė srities korekcija užtrunka ilgiau, nei, tarkime, veido srities korekcija, nes čia tik raumuo, oda ir praktiškai be riebalinių liaukų, kurios įprastai odoje sąlygoja apsaugą, minkštumą ir elastingumą.
S t i m u l i a c i j a – kertinis žodis kalbant apie gražią ir neraukšlėtą kaklo ir dekoltė odą.
Masažai – pirmiausiai šią stimuliaciją atliekame kasdieną, savarankiškai namuose: per centrinę kaklo dalį švelnus, glostomasis judesys kylantis į viršų link smakro, o nuo ausų link raktikaulio judesys keliauja žemyn: centru – į viršų, perferija – į apačią. Galite taikyti specialius masažinius į rankius: Gua Sha akmenėlį, natūralių šerių šepetys pasitarnaus ir kaip eksfoliacinė priemonė, ir kaip masažinė.
Kodėl būtina laikytis tokio eiliškumo? Nes kaklas ir dekoltė yra svarbiausios kūno sistemos – limfagyslių – namai. Teisingai ir sumaniai parinktos aktyvios, detoksikuojančios, stimuliuojančios ir kt. medžiagos suteikia šiai trapiai sričiai ir antioksidacinių savybių, ir stimuliacinių, o tai padeda palaikyti sveiką limfotaką, drėkinimą, stangrumą bei odos tonizaciją.
Treniruotės – galbūt esate girdėję jums sakant: „nosis užriesta“ ir pan. Tai kalbant apie kaklo ir dekoltė sritį – taip turi ir būti: reikia laikyti galvą iškėlus aukštyn (nesusmigus žemyn). Laikykite telefoną veido / akių lygyje, darbo stalą persitvarkykite taip, kad kompiuteris ar planšetinis kompiuteris stovėtų ant stovo, kad šie įrenginiai būtų akių lygyje. Po ilgos dienos, praleistos prie ekrano, skirkite šiek tiek laiko praktikuoti keletą paprastų kaklo tempimo pratimų, kad ištemptumėte silpnus raumenis ir suaktyvintumėte kraujotaką, o tai sąlygos didesnį deguonies kiekį pasiekti odos ląsteles.
Mikrosrovių stimuliacija – padeda aktyvioms medžiagos prasiskverbti į gilesnius odos sluoksnius ir ten išbūti ilgesnį laiką. Ši praktika pagerina odos tonusą bei išvaizdą.
Kokiu principu tai veikia? Tai neinvazinė terapija, kuri žemos įtampos pulsuojančias sroves, panašias į natūralias kūno elektros sroves, siunčia į odą. Ši srovė skatina gamintis energiją, kuri gamina odoje kolageną ir elastiną. Rezultatas – stangresnė odos išvaizda. Ši srovė aktyviai veikia ir limfos nutekėjimą. Man patinka dirbti su šia technologija, nes tai tarsi sporto salė raumenynui: stimuliacija, stangrumas ir švytėjimas, dėl nepriekaištingos kraujotakos. Mikrosrovių taikymas rekomenduojamas nuo 20 metų amžiaus.
Radio dažnis (RF) – tai šilumos bangų prasiskverbimas pro odą į gilesnius sluoksnius (iki dermos) remodeliuojant senas kolageno skaidulas ir stimuliuojant naujų gamybą.
Kada galima taikyti šią metodiką? Šią metodiką galima pradėti taikyti nuo 30 metų.
LED šviesos terapija sustiprina natūralų organizmo gebėjimą gaminti kolageną ir elastiną, suaktyvinant fibroblastų ląsteles. Taip oda tampa lygesnė, pagerinama audinių regeneracija, gražėja odos reljefas.
Kada galima taikyti šią metodiką? Tai amžiaus cenzo nepaisanti terapija!
Daugelis nori greito ir efektyvaus sprendimo, kuris sutvarkytų ilgą laiką neprižiūrėtą dekoltė ir kaklo sritį, tačiau ši sritis reikalauja ilgesnio ir kruopštesnio plano parengimo ir jo nepreikaištingo įgyvendinimo, tad skatinu jūsų nelaukti, nes šios zonos daug greičiau išduoda odos senėjimo požymius ir daug sudėtingiau „sutvarkomos.“
Su meile ir rūpesčių Jūsų odai,

Papildoma literatūra, kuria rėmiausi rašydama šį straipnį: