• Jolita Sičiūnaitė

Veido odai draugiškiausia tekstilė

Filmuose esame matę, kaip išpuoselėta ponia miega šilkiniais naktiniais, pagalvės užvalkalai šilkiniai, akių kaukė - šilkinė.... Prisipažįstu, nosį sukau, replikavau apie tokias, kad tai yra 'too girlish' ir tai nėra moteriškumo etalonas, kaip kad pristatoma.

Esat girdėję posakį apie šulinį ir spjūvį į jį? Taip, jau žinote, kur link einu.

Prieš genetiką, kaip ir prieš vėją - nepapūsi, bet užuovėja pasirūpinti gali (mano gyvenimiškos išminties mantra, kuri įvedė į mane kosmetologiją ir įsuko į mediciną).

Fiziologiškai turiu pasyviai veikiančią limfotaką (apie limfos sistemą jau esu rašiusi, kodėl tai svarbu ir būtina, netgi prieš tokias "nekaltas" procedūras, kaip kad injekcijos ir juolab po chirurginių intervencijų/ operacijų (susipažinti gali čia), kuri reikalauja, tiksliau reikalavo, daugiau nei įprastai merginai, su puikiai funkcionuojančia limfa, masažinių ir gimnastinių veido pratimų/ judesių tepantis serumą, kremą, kosmetinę kaukę tik tam, kad būčiau "mažesnė" - kad tik pasišalintų paburkimas ir patinimas, kuris man labai pridėdavo "vizualaus svorio", todėl dažnai atrodžiau labai pavargus, nors jaučiausi puikiai ir energingai.

Atlikau tyrimą asmenine patirtimi:

mėnesį laiko - 31 dieną miegojau ant šilkinės pagalvės ir su akių miego kauke (raiščiu). Prisipažįstu, trečią/ketvirtą dieną stovėjau prie veidrodžio be amo! Mano paburkusios "pagalvėlės" po akimis - dingo!!! Jų nebuvo! Dienos metu stebėjau situaciją, nes, maniau, kad dienos eigoje, nuo darbų, kuomet galvą laikua palinkusią žemyn - atsiras, bet ne. Patikėkite manimi, aš negalėjau pati patikėti tuo, ką mačiau ir todėl, nuo tos akimirkos, miego kaukė ir šilkinis pagalvės užvalkalas - miega su manimi.

Mano grožio ir kokybiško miego receptas susideda iš trijų "ingredientų" :

  1. Šilkinė miego kaukė - raištis;

  2. Šilkinis pagalvės užvalkalas;

  3. 10 kg sverianti Sunki antklodė.

Tiesa, turiu pastebėti vieną niuansą, jog tą patį mėnesį ryte ir vakare pradėjau naudoti paakių kremą, kuris "nudrenuoja" paburkusius paakius, taip pat sąžiningai atlikdavau akių masažą, kuris iš manęs atimdavo max 7 min., atsisakiau balto vyno ir gazuotų gėrimų. Ir štai prašau: akivaizdus rezultatas: pavargę, pajuodę paakiai "išsisklaidė", paburkimas - dingo.


Gražiai šilko kelias aprašytas "Kaip gimsta šilkas" straipsnyje.


Labai glaustai: