• Jolita Sičiūnaitė

Viskas, ką reikia žinoti apie alerginę reakciją


Dažnai iš manęs gali užgirsti frazę – „nemaišyk kosmetinių priemonių !!


Dažnai ieškodama (-s) geriausios ir sau tinkamos, išmėgini parduotuvių lentynose parduodamas priemones, užsitepi kartą du tris... nieko – etiketės anotacija – apgavo, nepateisino lūkesčių, tuomet ieškai dar ir elgies vėl taip pat ir paieškos baigias tuo, jog atkeliauji pas kosmetologą ir sakai „padėk, nerandu sau tinkamos“.

Kiekvienas, save gerbiantis kosmetologas, dirba su aukštos klasės priemonėmis, kurios yra rezultatyvios, nes labai koncentruotos ir aktyviai sprendžia odos būklės problemas – nes tokia jo (kosmetologo) misija. Procedūrtos metu, Tavo oda jaučia aktyvų stimuliavimą ir kosmetinių produktų poveikį, nepamiršk pagrindinio fakto –

Tu atvykai į kosmetologinį kabinetą jau su įjautrinta oda, kuriai savarankiškai pašalinai/ pažeidei odos apsauginį barjerą, tad tau gali padėti tik laikas arba malda.

Laikas – tai tas svarbus ingredientas, kurio metu, tau kosmetologas atliks procedūrą, parinks priemones, t.y. įjungs odos apsaugos atsistatymo mechanizmus, o tu kantriai ir uoliai vykdysi namų darbus.Kaip tai vyksta?


Atstatomuoju periodu oda bus valoma, drėkinama / maitinama, apsaugoma. Šiuo periodu gali atsirasti intensyvesnis griaužimas / perštėjimas – tavo nuostabai – taip ir turi būti, (nors kai tiek tepliojai bet ko ir bet kaip.. tai stebėtis net ir neturėtum 😉).


Oda, reaguodama į dirgiklį – siunčia informaciją Langerhanso ląstelėms, jog šios vykdytų savo įsipareigojimus – ir saugotų odą, stiprindami imunitetą. Tai reiškia, jog kosmetologo paskirtos priemonės – skatina odos imuniteto atsistatymą.


Skamba žiauriai? Na tada nesistebiu Tavo lengvu naivumu – jog (tavo manymu) priemonės patepimas tolygus stebuklingos lazdelės mostelėjimui 😉.


Pvz.: turi didelę, palčią, purviną ir šlapiuojančia žaizdą, tau reikia ją sutvarkyti. Kreipiesi pagalbos.


Ką pirmiausiai padaro?

Nežiūrint tavo skausmo (IŠ) (AP) VALO ža