• Jolita Sičiūnaitė

Oda žino, ką valgai – PIENAS

(1 dalis)

Plačiai paplitusi klaidinga nuomonė, jog spuogai, bėrimai, inkštirai paauglystėje normalus reiškinys ir taip turi būti, reikia tik išlaukti.. ir pan., ir bla bla bla...

Nesutinku nė per kur!

Ko laukti?

Kol riebalinės liaukos kimšis vis labiau senomis ląstelėmis, poros tūris (talpa senoms ląstelėms) dar labiau plėsis ir didės? Užsikimš, užsidarys savyje bakteriją ir bujos dirvožemis augindamas spuogus, uždegimus sąlygojančius randus ir netolygią odos tekstūrą?

Ne!

Nebe raketų mokslas – spuogų atsiradimas sąlygojamas: riebalinių liaukų hiper (didelio) aktyvumo ir hiperkeratozės (apie tai detaliau paskaityti galite čia) bei bakterijos Propionbacterium acnes dauginimosi.

Riebalinių liaukų perteklinė gamyba gali būti susijusi su, pirmiausiai, hormonais, augimo faktoriais ir … mityba.


Mokslininkų nustatyta, jog kasdienis pieno vartojimas stiprus riebalinių liaukų stimuliantas, dėl kurio atsiranda uždegiminiai procesai pačiame organizme, nenuostabu, jog tai matome veide, bei padidėja rizika susirgti cukriniu diabetu. Nu čia dabar, pasakysit, kas per nesąmonė. Tuoj pat paaiškinsiu, pradedam, kaip visad, nuo kito galo.


Pienas – tai ypatingas maisto produktas, kuris turi biologinę misiją:
sudėtyje yra aktyvių veikliųjų medžiagų, kurios skatina žmogaus ir žinduolių gyvybinius procesus – augimą.

Nežiūrint, to kad pienas puikus aminorūgščių šaltinis, visgi suaugusiems, kurie jau nebe kūdykiai ir augti jiems nebereikia – vartoti pieną neberekomenduojama. Šis aminorūgščių paketas stimuliuoja ląstelių augimo hormoną.

Kodėl suaugę turi spuogų?