top of page
  • Autoriaus nuotraukaEstetinės medicinos specialistė Jolita Sičiūnaitė

Oda žino, ką valgai – PIENAS

(1 dalis)

Plačiai paplitusi klaidinga nuomonė, jog spuogai, bėrimai, inkštirai paauglystėje normalus reiškinys ir taip turi būti, reikia tik išlaukti.. ir pan., ir bla bla bla...

Nesutinku nė per kur!

Ko laukti?

Kol riebalinės liaukos kimšis vis labiau senomis ląstelėmis, poros tūris (talpa senoms ląstelėms) dar labiau plėsis ir didės? Užsikimš, užsidarys savyje bakteriją ir bujos dirvožemis augindamas spuogus, uždegimus sąlygojančius randus ir netolygią odos tekstūrą?

Ne!

Nebe raketų mokslas – spuogų atsiradimas sąlygojamas: riebalinių liaukų hiper (didelio) aktyvumo ir hiperkeratozės (apie tai detaliau paskaityti galite čia) bei bakterijos Propionbacterium acnes dauginimosi.

Riebalinių liaukų perteklinė gamyba gali būti susijusi su, pirmiausiai, hormonais, augimo faktoriais ir … mityba.


Mokslininkų nustatyta, jog kasdienis pieno vartojimas stiprus riebalinių liaukų stimuliantas, dėl kurio atsiranda uždegiminiai procesai pačiame organizme, nenuostabu, jog tai matome veide, bei padidėja rizika susirgti cukriniu diabetu. Nu čia dabar, pasakysit, kas per nesąmonė. Tuoj pat paaiškinsiu, pradedam, kaip visad, nuo kito galo.


Pienas – tai ypatingas maisto produktas, kuris turi biologinę misiją:
sudėtyje yra aktyvių veikliųjų medžiagų, kurios skatina žmogaus ir žinduolių gyvybinius procesus – augimą.

Nežiūrint, to kad pienas puikus aminorūgščių šaltinis, visgi suaugusiems, kurie jau nebe kūdykiai ir augti jiems nebereikia – vartoti pieną neberekomenduojama. Šis aminorūgščių paketas stimuliuoja ląstelių augimo hormoną.

Kodėl suaugę turi spuogų?


Nuo paauglytstė likęs vyriškų hormonų kiekis lieka nepakitęs, o vat kraujyje esantis insulino augimo faktorius (IGF – 1) visdar darbuojasi aukštame aktyvumo lygyje.

Šis stimuliantas nukreiptas ir į riebalinių liaukų stimuliavimą bei Propionbacterium acnes bakterijos dauginimasį.


Atminkite, organizmas neturi atskiros vienos kūno dalies, organo autinominės respublikos, viskas vyksta bendrai, tad jeigu Jūs stimuliuojate augimo faktorių, reiškias Jūs stimuliuojate VISŲ ORGANIZME ESANČIŲ LĄSTELIŲ VEIKLĄ, net ir blogųjų – kancerogeninių (vėžį sukeliančių).


Didesnė ląstelių produkcija lygiai taip pat skatina priešlaikinį senėjimą, riebalinio audinio didėjimą, nes Jus per jėgą sukate greičio svirties ratą.


Susimąstykite ką vartojate, ką naudojate ir į tai žiūrėkite iš viso organizmo perpektyvos, o ne iš vienos dalies, pvz. :


Norite ilgų, sveikų, žvilgančių plaukų bei

stiprių plaukų, vartojate vitamininus, stimuliantus ir pan.

Jūsų nuostabai, bikini zona, pažastų zona kaip niekad bus patenkintos Jūsų stimuliacija: plaukeliai po depiliacijos ataugs greičiau ir plaukelis bus stipresnis. Rezultas pasiektas, bet, greičiausiai, ne ten kur norėjote 😁


Reziumuoju:

vyriškų hormonų, progesterono kiekis ir aukštas insulino augimo faktoriaus (IGF – 1) lygis, esatis piene – skatina uždegiminių odos procesų (įvairaus skausmingumo ir gilumo spuogų) atsiradimą ir vystimasį.

Beje, jei dar sunku patikėti, tai dabar savo fantazijoje įsivaizduokite karvę ir veršiuką. Dabar Jūs suprantate, jog per pieną persiduoda svarbiausia gyvybinė informacija užkoduota RNR, kuri parsipina DNR grandinėje.