• Jolita Sičiūnaitė

Riebi oda NELYGU problematiškai odai

Praktikoje dažnai užgirstu apmaudą ir negatyvą: "negaliu pakęsti savo riebios odos", "kaip gerai, kas neturi riebios odos", "kaip aš pavydžiu sausaodėms" ir pan. Ar žinai, kas vyksta jų (taip kalbančių ir manančių) odoje?

Inkštirai ("juodi taškeliai"), miliumai ("balti taškeliai"), spuogai (papulės, pustulės, cistos) ir kt.Užbėgdama savo kalbai "už akių", pasakysiu, jog taip išsireikšdami - atliekate meškos paslaugą ;) ir štai kodėl:

Riebi oda - tai odos tipas. Tai yra tai, kas užkoduota Tavo DNR.


Charakteristika:

  • Blizgantis paviršius;

  • Stora oda;

  • Poros išsiplėtusios;

  • Odos ph - šarminis (iki 7.5).

Mes visi daugiau mažiau esame socialios būtybės, norime būti invididualūs ir priimami tokie, kokie esame, nors, galbūt, neatitinkame visuomenėje primestų normų ir mes pykstame, kai mus ramina, "gesina", mėgina "pasodinti į vietą", tuo pat metu diktuodami sąlygas, kaip, anot kažko, turėtume elgtis, kalbėti ar net mąstyti.


Ar ne tiesa? TIESA.

Norime būti tokie, kokie norime, kokie esame ir tai yra - NUOSTABU! Lygiai tokiu pačiu principu vadovaujasi ir mūsų oda.

Privalome ją priimti tokią, kokia ji yra pagal savo konstituciją ir nereikia jos "auklėti" džiovinančiomis, traumuojančiomis ir kt. priemonėmis, kurios ją supykdo, ir ji, it paauglė, krečia mums kurjozus.

Dėl egzogeninių (išorinių) veiksnių, pvz., netaisyklingai parinktos arba agresyvios kosmetikos, riebi oda nualinama.

Intensyviai/ agresyviai/ netaisyklingai eksfoliuojant (šveičiant) riebią odą - ši, kaip atsaką, veikia kompensuojamai - gamina dar daugiau riebalų. Didesnis riebalų išsiskyrimas sąlygoja raginio sluoksnio storėjimą. Per didelis negyvų ląstelių sluoksnis prastai atsisloksniuoja, susimaišo su riebalais ir užkemša poras. Užsikimšusios poros - puikios sąlygos vystytis bakterijoms ir štai rezultatas, kurį puoli spausti / ar kaip kitaip pašalinti.